Menu

Erkek Tay Deneme’de HEP BERABER’den Türkiye Rekoru! Özel

Gazi Koşusu öncesi 3 yaşlı Erkek İngiliz taylarının en önemli mücadelesi ve aynı zamanda Triple Crown’un da ilk ayağı olan G1 Erkek Tay Deneme Klasiğini, Veysel Kahraman’a ait, Fedai Kahraman tarafından yetiştirilen, menajerliğini Eser Yeşil, antrenörlüğünü ise Mehmet Yalçın’ın yaptığı Hep Beraber (3yş de Scream To Scream – Venezuella, Sports Hero), genç ve başarılı jokeyi Ayhan Kurşun ile 3.5 boy farkla kazandı.

1600 metre mesafede ve 3.7 ölçümlü yumuşak çim pistte gerçekleşen 550.000 TL ikramiyeli koşuda, 1’33”05 gibi sadece Erkek Tay Deneme Koşularının değil bu mesafede Türkiye’nin en iyi derecesini gerçekleştirerek birinciliğe uzanan Hep Beraber’in ardında ikinciliği geçtiğimiz yılın Çaldıran Koşusu galibi ve bu koşunun da büyük favorisi olan Rhythm Divine (Torok) elde ederken, mücadeleden Sadık Eliyeşil Koşusunu kazanarak bu yarışta Sharpa (Kurtiniadis) üçüncü, Hep Beraber’in yetiştirici Fedai Kahraman’a ait ithal safkan Bodyguard Hero (USA) (Lonhro) ise dördüncü olarak ayrıldı.

Yaz Sezonunu Cihangir Koşusu galibiyeti ile açtıktan sonra Erkek Tay Deneme’ye gelen Hep Beraber, bu koşudaki performansı ile kariyerinin 7’inci startında 4’üncü kez finişi önde geçmeyi başarırken, aynı zamanda ilk Grup koşu galibiyetine de imza atmış oldu.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Sanem Kahraman'a kupasını TJK Başkanı Serdal Adalı verdi. Safkanın antrenörü adına Fedai Kahraman plaketini TJK Genel Saymanı Adil Mert Kaya'nın elinden alırken, jokey Ayhan Kurşun'a ise plaketini TJK Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Yücetürk verdi. Törene, TJK Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Göktürk ile Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner de katıldı.

SCREAM TO SCREAM Temsilcisi…

Hep Beraber’in babası yarış hayatı boyunca 28 kez start alıp 8 yarış ve 429.495 TL ikramiye kazanan, G2 Celal Bayar ve G3 Seymenler Koşuları galibi Scream To Scream (Dr Devious (IRE)– My Firebird (GB), Rudimentary (USA))’dir.

Haraya alındıktan sonra ilk jenerasyon tayları 2010 yılında start almaya başlayan aygırın bugüne dek pistlerde boy gösteren 89 yavrusundan 42’si yarış kazanmayı başarmış, bunların içerisinde Kopenhag, Pyramos, Bayındırhan, Star of Melih ve son olarak da Hep Beraber başta olmak üzere 13’ü Black Type performans sergilemiştir.

Annesi KV-6 Galibi…

Hep Beraber’in annesi, 41 koşuluk yarış kariyeri boyunca 5 birincilik ve 227.800 TL kazanç elde eden KV-6 Cap Gris Nez Koşusu galibi Venezuella (Sports Hero (USA) – Voice To Voice, Woodborough (USA))’dır.

Damızlık olarak haraya alındıktan sonra ilk olarak Hep Beraber’i doğuran kısrağın, Indigo Red isimli aygırdan 2 yaşlı ve Marcavelly isimli aygırdan ise 1 yaşlı dişi tayları bulunmaktadır.

 

 @ Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

 

Son DüzenlenmeSalı, 15 May 2018 08:30

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık