Menu

Mehmet Yavuz Yılmaz Koşusu'nu KHOR KALBA kazandı Özel

Geçtiğimiz yıl genç yaşında kaybettiğimiz TJK Asli Üyesi, atçı ve yetiştirici Mehmet Yavuz Yılmaz anısına 13 Mayıs 2018 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda gerçekleştirilen KV-21 koşuyu, Fedai Kahraman'ın sahibi ve yetiştiricisi, Mehmet Yalçın’ın ise antrenörü olduğu Khor Kalba (5yş da Okawango - Bimini Breeze, Danzig), jokeyi Ayhan Kurşun ile kazanmayı başardı.

1600 metre çim pistte düzenlenen 4+ yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus koşuyu 1’35”38’lik derecesi ile kazanan Khor Kalba’nın ardında ikinciliği Winchester (Perfect Storm) elde ederken, mücadeleden Rekor (River Special) üçüncü, Northern West (Canford Cliffs) ise dördüncü olarak ayrıldı.

Koşunun ardından Şeref Tribünü'nde düzenlenen kupa töreninde kazanan atın sahibi adına Sanem Kahraman'a kupasını merhum Mehmet Yavuz Yılmaz'ın annesi Berna Yılmaz verdi. Safkanın antrenörü adına Fedai Kahraman plaketini Ceren Yılmaz'dan alırken, jokey Ayhan Kurşun'a ise plaketini, Emir Hasan Yılmaz verdi. Törene, TJK Başkanı Serdal Adalı, eski Başkanlardan Yasin Kadri Ekinci, Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner, Asli Üye Nişan Arek Kuyumciyan ile Yılmaz Ailesi ve davetliler de katıldı.

 

 

Son DüzenlenmePazartesi, 14 May 2018 16:07

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık