Menu

SELİM KAYA ve CANKARDEŞLER ‘den Rekor Dereceli Galibiyet Özel

Bursa Osmangazi Hipodromu'nda, 18 Mayıs 2018 Cuma günü koşulan, 4+ yaşlı safkan Arap atlarına mahsus 123.000 TL ikramiyeli G3/DHT Orhangazi Koşusunu, 2015 yılında da bu koşuyu kazanmış olan Muzaffer Can'ın sahibi ve yetiştiricisi, Muharrem Can’ın ise antrenörü olduğu Cankardeşler (7y aa Yalaz - Bedel 2, Tunca), 4 koşu aradan sonra yeniden bir araya geldiği usta jokeyi Selim Kaya ile kazandı.

1400 metre çim pistte gerçekleşen koşuda son virajı 3’üncü sırada dönen şampiyon safkan, 400’den sonra arttırdığı temposu ile birlikte start aldıkları son yarışlarında sürekli gerisinde kaldığı Batman Aslanı (Tamerinoğlu)’nın önünde birinciliğe uzanırken, hem Osmangazi Hipodromundaki 11’inci yarışında geçilmezliğini korudu, hem de Bursa pistinin bu mesafedeki en iyi derecesi olan 1’29”94’lük bir derece sergiledi. 1400 metre çim pistte 1’29”58 ile Türkiye rekorunu da elinde bulunduran Cankardeşler’in bu koşuda elde ettiği derece, aynı zamanda tarihin en iyi 3’üncü derecesi olarak kayıtlara geçti. Başarılı bir performans sergileyen Rengül (Araslı)’ün üçüncü olduğu mücadeleden, Kaftan (İzbatur) ise dördüncülükle ayrıldı.

Koşununardından düzenlenen kupa töreninde, kazanan atın sahibi adına Sultan Nihal Can'a kupasını Orhangazi Kaymakamı Dr. Yalçın Yılmaz verdi. Törene Bursa Hipodrom Müdürü Devrim Evcim de katıldı.

 

Son DüzenlenmeCumartesi, 19 May 2018 13:40

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık