Menu

19 Mayıslar BIG BROWN’un… Özel

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı adına her yıl düzenlenmekte olan G2 19 Mayıs Koşusu, bu sene 18 Mayıs 2018 Cuma akşamı İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda koşuldu. Sezonun iddialı 4+ yaşlı İngiliz atlarını bir araya getiren 225.000 TL ikramiyeli koşuyu, geçen yıl olduğu gibi bu yılda Mert Bayır'ın sahibi ve yetiştiricisi, Sebati Duman’ın menajeri ve Tarkan Şit’in ise antrenörü olduğu Big Brown (6yş aa Unaccounted For - Prize Moment, Pure Prize), başarılı jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

2000 metre sentetik pistte gerçekleşen koşuda atına ilk 1000 metreyi 1’06”84 gibi son derece düşük bir tempo ile geçiren Özcan Yıldırım, adeta koşunun yarı mesafesini çaldı ve çok iyi uyum sağladığı safkanı ile beyaz bayrak ayna yaparak birinciliğe uzandı. Düşük tempo ile giden yarışta iyi yer tutan Khan Of Ghost (Native Khan) sonlardaki atakları ile ikinciliği elde ederken, yine düşük tempolu yarışı ikincilikte götüren Ulan Bator (Luxor) düzlükte arttıramayınca üçüncü, starttan iyi çıkış yapamayan Oğlum Berat (Victory Gallop) ise sonlardaki güçlü atakları ile dördüncü oldu.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Cengizhan Bayır'a kupasını, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Hüsamettin Yurdaer verdi. Törene, TJK Yönetim Kurulu Üyeleri Yüksel Göktürk ve Hakan Yücetürk, Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner ile TJK Asli Üyesi Can N. Güven ile Ferhan Göktürk de katıldı.

Son DüzenlenmeCumartesi, 19 May 2018 14:34

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık