Menu

ADNAN MENDERES Kupası GÜLERCE Ekürisi’nin… Özel

1950-1960 yılları arasında Başbakanlık yapan ve 27 Mayıs 1960 darbesi sonrası Yassıada’da iki bakan arkadaşı Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan ile birlikte idam edilen merhum Adnan Menderes anısına, 19 Mayıs 2018 Cumartesi günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda koşulan 4+ yaşlı İngiliz atlarına mahsus G2 koşuyu, Gülnur Gülerce’ye ait, Adil Mert Kaya tarafından yetiştirilen ve İbrahim Bekiroğulları tarafından antrene edilen Tatvan İncisi (6yş dk Scarface - Hanımkız, Always A Classic), jokeyi Selim Kaya ile 1’34”14’lük bir derece gerçekleştirerek kazandı.

1600 Metre çim pistte gerçekleştirilen 225.000 TL ikramiyeli koşuda, İstanbul’dan bu yarış için getirilen Copperfield ve onu markajı altında tutan ekürisi Runner Bull’un 6-7 boy gerisinde üçüncü sıraya yerleşen ve son viraja doğru temposunu arttırıp, düzlükte iç kulvardan yaptığı etkili sprint ile birinciliğe uzanan Tatvan İncisi, bu galibiyetiyle kariyerinin 31’inci yarışında 15’inci birinciliğini elde ederken, kazancını da 4 Milyon TL’nin üzerine çıkarttı.

Önde kaçan safkanların temposunun giderek düşmeye başladığı metrelerde geriden güçlü hücumlarla gelen Perfect Warrior (Perfect Storm) koşundan ikincilikle ayrılırken, mücadelede üçüncülüğü geçtiğimiz yılki koşunun galibi Oradinario (Unaccounted For), dördüncülüğü ise Runner Bull (Victory Gallop) elde etti.

Koşu sonrası gerçekleştirilen törende kazanan atın sahibi adına ekürinin menajeri Engin Bekiroğulları’na kupasını Ümran Menderes verdi. Törene İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da katıldı.

 

 

Son DüzenlenmePazar, 20 May 2018 12:03

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık