Menu

GANANDO SOLO Sait Akson Vizesini Aldı Özel

1882 yılında diplomat, yönetici ve iş adamları tarafından Cercle D'orient adıyla kurulan Büyük Kulüp adına 20 Mayıs 2018 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda gerçekleştirilen, 3 yaşlı safkan İngiliz taylarına mahsus KV-7 koşuyu, H. Çağatay Turaktekin'in sahibi, Yasemin Turaktekin'in yetiştiricisi, Hanefi Esin’in menajeri ve Sedat Çiftçi’nin ise antrenörü olduğu Ganando Solo (3y de Church Pictures – Summer Sun, Galetto) jokeyi Mustafa Çiçek ile 2’10”55’lik bir derece gerçekleştirerek kazandı.

2100 metre çim pistte koşulan 64.000 TL ikramiyeli yarışta startı yavaş alan ve son viraja kadar arka grupta bekleyip düzlükteki güçlü atakları ile kolay bir şekilde finişi bulan Ganando Solo, bu birinciliği ile kariyerinin 12’nci startında 4’üncü galibiyetini elde ederken, bir bakıma Sait Akson Koşusu için de vizesini almış oldu. Yarışın her metresinde gayretli görünen Kobra (Kurtiniadis) koşuda ikinciliği elde ederken, mücadeleden İshakbaba (Scream To Scream) üçüncü, Bayezid (Most Improved) ise dördüncü olarak ayrıldı.

Koşunun ardından Şeref Tribünü'nde düzenlenen kupa töreninde, kazanan atın sahibi adına safkanın menajeri Hanifi Esin'e kupasını, Büyük Kulüp Yönetim Kurulu Üyesi Murat Asım Kıncal verdi. Kıncal ayrıca safkanın jokeyi Mustafa Çiçek'e de bir plaket verirken, günün anısına TJK Genel Sekreteri Sadettin Atığ'a da bir plaket takdim etti. Törene, TJK Genel Saymanı Adil Mert Kaya, Yönetim Kurulu Üyeleri Yüksel Göktürk ve Hakan Yücetürk, Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner, Ferhan Göktürk ile davetliler de katıldı.

Son DüzenlenmePazartesi, 21 May 2018 16:39

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık