Menu

Hikmet T. Ataman Koşusu'nu MOLTO BENE kazandı Özel

TJK Asli Üyelerinden merhum Hikmet T. Ataman anısına 20 Mayıs 2018 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda düzenlenen 3 yaşlı safkan İngiliz dişi taylarına mahsus KV-7/D koşuyu, Kemal Kurt ve Mustafa Ülkan Delikan'a ait, Kemal Kurt tarafından yetiştirilen, menajerliğini Dinser Sevgili, antrenörlüğünü ise Derya Ergin’in yaptığı Molto Bene (3y dd Scarface – Primadonna, Halling), jokeyi Halis Karataş ile 2’14”15’lik bir derece gerçekleştirerek kazandı.

2100 metre çim pistte gerçekleştirilen mücadelede düzlüğün ortasından itibaren yaptığı etkili sprint ile birinciliğe uzanan Molto Bene’nin ardında ikinciliği mesafe tutacağını gösteren Dakota (Divine Light) elde ederken, mücadeleden koşunun ağır favorisi Funny Familliar (Toruk Macto) üçüncü, Okypeta (Lion Heart) ise dördüncü olarak ayrıldı.

Koşunun ardından Şeref Tribünü'nde düzenlenen kupa töreninde, kazanan atın sahibi TJK Asli Üyesi Mustafa Ülkan Delikan'a kupasını Erin Ataman verdi. Törene, TJK Genel Sekreteri Sadettin Atığ, Genel Sayman Adil Mert Kaya, Yönetim Kurulu Üyeleri Yüksel Göktürk ve Hakan Yücetürk, Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner, Ferhan Göktürk ile davetliler de katıldı.

Son DüzenlenmePazartesi, 21 May 2018 17:38

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık