Menu

Neame Koşusu'nu DÜŞLEM kazandı Özel

İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda 7 Haziran 2018 Çarşamba günü koşulan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus G2/DHT/D Neame Koşusunu, Ergun Kalabak'ın sahibi, Mustafa Kaya’nın yetiştiricisi ve Yasin Demirkıran’ın antrenörü olduğu Düşlem (4y kk Turbo – Edo, Evren.1),  daimi jokeyi Selim Kaya idaresinde 1’46”74’lük derecesi ile kazandı. Sonlarda iç kulvardan yaptığı atakları birinciliğe yetmeyen Taçser’in (Tamerinoğlu) ikincilikle ayrıldığı mücadeleyi, Madam Elli (Uçanbey) üçüncü, Sanberk (Altaha) ise dördüncü olarak tamamladı.

1600 metre mesafe çim pistte gerçekleşen 225.000 TL ikramiyeli koşuda etkili düzlük sprinti ile rakiplerine üstünlük sağlayan Düşlem, bu galibiyetiyle kariyerinin 14’üncü startında 4’üncü birinciliğini elde ederken, kazancını da 825.800 TL’ye yükseltti.

Koşunun ardından Şeref Tribünü'nde düzenlenen törende, kazanan atın sahibi Ergun Kalabak’a kupasını TJK Genel Sekreteri Sadettin Atığ verdi. Törene TJK Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Göktürk, Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner ile Ferhan Göktürk de katıldı.

Son DüzenlenmePerşembe, 07 Haziran 2018 16:50

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık