Menu

İzmir Jandarma Koşusu'nu ESER kazandı Özel

Kuruluşundan bu yana toplumun huzur ve güvenliği için görev yapan Türk Jandarma Teşkilatı adına İzmir Şirinyer Hipodromu'nda 7 Haziran 2018 Perşembe günü düzenlenen KV-8/S/DHÖ) koşuyu, Mehmet ve Melek Çelikay'ın yetiştirdiği, Hüseyin Çelikay'ın sahibi ve Mehmet Aydoğdi’nin antrenörü olduğu Eser (5y ka Joker – Gökçetay, Yalaz), jokeyi Mustafa Çiçek ile kazandı.

4+ yaşlı safkan Arap atlarına mahsus olan 1400 metre çim pistteki 66.500 TL ikramiyeli koşuda ikinciliği 4 gün önce İstanbul Jandarma Koşusu'nu kazanan Mavidalga (Kaizbert) elde ederken, mücadeleden Patroniçe (Turbo) üçüncü, Gürsu (Turbo) ve Reisoğlu (Bilgin) ise atbaşı dördüncü olarak ayrıldı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, kazanan atın sahibi adına Mehmet Çelikay’a plaketini İzmir İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hasan Koçyiğit verdi. Koçyiğit daha sonra kazanan atın jokeyi Mustafa Çiçek'e de bir hediye takdim edip ardından günün anısına İzmir Hipodrom Müdürü Cüneyt Ertan'a da bir plaket verdi. Şeref Tribünü’nde düzenlenen törene İzmir İl Jandarma Komutan Yardımcıları da katıldı.

Saat 20.00'daki koşunun öncesinde Jandarma Teşkilatı'nın 179. kuruluş yıldönümü sebebiyle İzmir Şirinyer Hipodromu'nda, İl Jandarma Komutanlığı tarafından çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Son DüzenlenmeCumartesi, 09 Haziran 2018 18:55

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık