Menu

Nail Avunduk Koşusu'nu BATMANASLANI kazandı Özel

TJK Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan merhum Nail Avunduk anısına 10 Haizran 2018 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşuşan G3/DHT koşuyu, Necla Akbulut'a ait, Anadolu Tarım İşletmeleri tarafından yetiştirilen, menajerliğini Hikmet Akbulut, antrenörlüğünü ise Mehmet Akbulut’un yaptığı yetiştirmesi Batmanaslanı (5k ka Tamerinoğlu – Kırsultan, Demirkır), jokeyi Halis Karataş ile 1’40”63’lük bir derece yaparak kazandı.

1500 metre sentetik pistte gerçekleşen 145.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda başarısız son yarışlarının ardından iyi bir performans sergileyen Aşemez (Yalaz) ikinciliği elde ederken, mücadeleden Saadın Gücü (İzbatur) üçüncü, Denizim (Altaha) ise dördüncü olarak ayrıldı.

Bu sene 5 yarış kazanan, toplamda ise kariyerinin 11’inci birinciliğini elde eden Batmanaslanı, Nail Avunduk koşusu galibiyeti ile kazancını da 1.354.500 TL’ye yükseltirken aynı zamanda ikinci Grup koşu zaferine imza atmış oldu.

Koşu sonrası düzenlenen törende kazanan atın sahibi adına Veli Akbulut'a kupasını, merhum Nail Avunduk'un torunu Nail Avunduk verdi. Törene, TJK Genel Saymanı Adil Mert Kaya, Yönetim Kurulu Üyeleri Yüksel Göktürk ve Hakan Yücetürk ile Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner de katıldı.

Son DüzenlenmeSalı, 12 Haziran 2018 16:22

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık