Menu

TJK Başkanı SERDAL ADALI'dan Açıklamalar... Özel

‘Avrupa'da İlk 5'teyiz’

13 Haziran 2018 Salı akşamı düzenlenen iftar yemeğinde Basın mensupları ile bir araya gelen Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Serdal Adalı, iftar yemeğine katılanlara teşekkür ederek ‘Güzel bir gece oluyor. Hedefimiz Türk atçılığını Avrupa'nın ilk 3'üne sokmak. Antalya hipodromunun inşaatı devam ediyor. Bir parça gecikecek gibi… Erzincan hipodromunun temelini atacağız. Elimizden geldiğince Türk atçılığını, yetiştiriciliğini, hak ettiği yere getirmeye çalışıyoruz. Erzincan ve Antalya hipodromlarını mümkün olan en kısa sürede açmayı planlıyoruz. Planlamamızda öncelikli 2-3 şehir daha var ve bunların üzerinde çalışıyoruz. 2023 hedefimizde 15 hipodromu bitirmiş olacağız’ diye ekledi.

Hedefimiz İlk 3…

Medyanın etkisiyle birlikte Türk atçılığının ilerlediğini ve Avrupa'da ilk 5'in içinde olduğunu belirten Serdal Adalı, hedeflerinin ise Türk atçılığını Avrupa’da ilk 3'e sokmak olduğunu açıkladı. Adalı konuşmasında ‘İlgi artıyor. Bunda medyanın da etkisi var. At sporu çok güzel bir spordur. Hipodromlar da şehirlerin içinde nefes alınabilecek en nadide yerlerden birisidir. Herkesi bekliyoruz. Türk atçılığı şu anda Avrupa'da ilk 5'in içinde. Ama bizim hedefimiz önümüzdeki 5 sene içinde ilk 3'e girmek. Bu arada son dönemde müthiş destek görüyoruz hükümetimizden. Ben burada sizlerin huzurunda Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, bugüne kadar görev yapan Tarım Bakanlarımıza, bürokratlarına desteklerinden dolayı teşekkür etmek istiyorum. Destek geldikçe biz de elimizden gelen gayretle Türk atçılığını bir noktaya getirmeye çalışacağız’ ifadelerine yer verdi.

Önemli Olan Koşmaktır…

Gazi Koşusu hakkında da açıklamalarda bulunan Serdal Adalı, ‘Önemli olan Gazi Koşusu'nu koşmaktır. 22 at katılacak. Eksik olmaz. Burada olan bütün atlar favoridir. En hazır olan kazanacak. Şimdiden hayırlı olsun. Bizim ayrıca uluslararası yarışlarımız da var. 1-2 Eylül tarihinde yapılacak. Dünyadaki tüm iyi atlar gelip burada koşuyor. Ama onların gelip burada koşması değil, bizim gidip oralarda yarışmamız gerekiyor. Bütün yatırımları da bunun için yapıyoruz. Bizim gidip oralarda yarış kazanmamız bizi mutlu eder ve bizim için anlamlı olur’ dedi. şeklinde konuşmasını tamamladı.

Hastanelere El Atacağız…

Kendi dönemlerinde yapılan At Hastanelerinin eksik olan tüm alet ve teçhizatlarını en kısa sürede tamamlayacaklarını söyleyen Adalı, ‘Trafiğin en yüksek seviyede yaşandığı hipodromlardaki hastanelerden başlamak üzere At Hastanelerine yeniden el atıyoruz. Bu hastanelerde eksik hiçbir şey olmayacak. Ayrıca kısa bir süre önce iyileştirme yaptığımız yarış ikramiyelerini maksimum düzeyde tutmaya devam edeceğiz. Atların sağlıklı bir şekilde koşmalarını sağlamak için yarış ve idman pistleri konusuna büyük önem veriyoruz. Bu konunun da üzerindeyiz.’ dedi.

Son DüzenlenmePerşembe, 14 Haziran 2018 14:57

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık