Menu

KARATAŞ'ın öpücükleriyle, Derbi LAST EXIT’in…

(A2) Güzel İzmir ile beraber İzmir Kış Sezonunun en önemli iki koşusundan biri olan (A2) EGE DERBİSİ 16 Mart Pazar günü Şirinyer Hipodromunda koşuldu. 4 ve yukarı yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus 2200 metre mesafeli ve 130.000 ₺ ikramiyeli bu seneki koşuya 7 safkan iştirak etti. Mücadeleyi son viraja kadar bekleme yarışı yapmayı tercih eden ve koşunun büyük favorisi olan N. Arek Kuyumciyan’ın sahibi olduğu, menajerliğini Aktay Güneş’in, antrenörlüğünü ise Sarven Zadik Atilla Minasoğlu’nun üstlendiği LAST EXIT (Dubawi (IRE) – Platonic Chat (IRE), Danehill Dancer), jokeyi Halis Karataş ile 2.22.52’lik bir derece gerçekleştirerek kazanırken, koşuda ikinciliği harika bir performans sergileyen LEGEND RING (Win River Win), üçüncülüğü OĞLUM MELİH (Strike The Gold), dördüncülüğü ise GOLD TO GOLD (River Special) elde ettiler.
KV-8, A3, şimdi de A2…
Yarış hayatına 28 Mart 2013 tarihinde İzmir’de başlayan ve bugüne dek 15 kez start alan LAST EXIT, bu yarışların 6’sını kazanırken, 2 kez ikinci, 1 kez üçüncü ve 2 kez de dördüncü oldu. 9 Eylül Koşusu ile kariyerinin ilk Grup koşu galibiyetine imza atan kaliteli safkan, bugünkü, parlak performansı ile çıtayı biraz daha yukarı taşıyıp bir önceki yarışında elde ettiği A3 birinciliğin ardından, bugün ilk A2 galibiyetine de imza atmış oldu. Last Exit start aldığı 15 yarışta toplam 395.050 TL kazanç elde etti. 
Babasının aşım ücreti 100.000 Pound…
Last Exit, son yıllarda yavrularının elde ettiği parlak zaferle Avrupa’da adından sıkça söz ettiren süperstar aygır DUBAWI (IRE)’nin oğludur. 2014 Aşım ücreti 100.000 £ (yaklaşık 360.000 TL) olarak ilan edilen aygır, kazancı 17 Milyon TL’yi geçen (G1) Dubai World Cup galibi Monterosso başta olmak üzere, Makfi, Al Kazeem, Worthadd, Poet’s Voice ve Afsare gibi yavruları sayesinde ününe ün katmıştır. Aygırın sahalarımızda koşan tek temsilcisi Last Exit olup ayrıca ülkemizde düzenlenen Enternasyonal koşularda Danadana ve Hunters Light isimli temsilcileri yarış kazanmayı başarmıştır.  
Annesi TATTERSALLS’dan satın alındı…
Last Exit’in annesi 2009 yılında İngiltere Tattersalls Satışlarından Cem Özyiğit vasıtasıyla N. Arek Kuyumciyan adına 28.000 £’a satın alınan PLATONIC CHAT (IRE) (Danehill Dancer (IRE))’dir. Kendisiğ hiç start almamış bir kısrak olan Platonic Chat (IRE), American Derby, Arlington, (G2) galibi Simple Exchange (IRE) ve Brigadier Gerard Stakes (G3) ve Arc Trial (G3), Kilternan Stakes (G3) galibi SIGHTS ON GOLD (IRE)’un anne kardeşidir.
Son DüzenlenmePazar, 16 Mart 2014 19:17

1 yorum

  • gökhan tezel
    gökhan tezel Salı, 18 Mart 2014 01:21 Yorum Linki

    Aynı gün koşulan ilk iki maiden koşuda da yarışseverin öpücükleri Ramazan Kaya ya....Koymayın paşam arap maiden ı açık yarış olduğu gün, çekmek zorundamıyız bu adamın beygirlerinin masrafını. Virüs var ve acil format gerekiyor...!!!! Yoksa sistem çökecek.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık