Menu

3’lü Dişilerde yeni bir star adayı; GULL (IRE)…

İstanbul’da 9 Şubat Pazartesi günü koşulan Handikap-16 mücadeleyi, Kadir Keçelioğlu’na ait olan ve Zafer Temuçin tarafından antrene edilen Gull (IRE) (Approve (IRE) – Karma (GB), Fraam  (GB)) isimli dişi tay, jokeyi Gökhan Gökçe ile kazandı. 1300 Metre sentetik pistte koşulan yarışta güçlü rakipleri Zu Hat ve Prenses Fiona’yı 200’den sonraki etkili sprinti ile geçmeyi başararak ikinci startından da galibiyetle ayrılmayı başaran safkan, ortaya koyduğu bu parlak performansı ile yaz sezonunun iddialı dişilerinden biri olabileceğini gösterdi. 1’18”39’luk derecesiyle aynaya önde giren Gull’ın ardında, Cemiloğlu ekürisine ait Zu Hat  (Kaneko) ikinci olurken, Princess Fiona (Sri Pekan) üçüncü, Icon (Cuvee) ise dördüncü oldu.
APPROVE’un kızı…
Gull’ın babası yarış hayatı boyunca 10 kez start alıp 3 birincilik, 6 kez plase yapan ve 2 yaşında G2 Gimcrack Stakes ve G2 Norfolk Stakes’i kazanıp, G2  Champagne Stakes’de ikinci, G1 Shadwell Middle Park Stakes’de ise üçüncü olan Approve (GB) (Oasis Dream - Wyola (USA), Sadler´s Wells (USA))’dur. Koştuğu yarışların tamamı 1000-1400 metreler arasındaki mesafelerde olan aygırın hara kariyerinde henüz önemli bir başarısı bulunmayıp Avrupa’daki en kariyerli yavrusu G2 üçüncülüğü bulunan Listed galibi Accepted (IRE) isimli safkandır. Dolayısıyla Gull şu ana kadarki performansı ile dahi aygırın en başarılı temsilcilerinden biri olmaya adaydır. 
Annesi 11.000 €’ya İrlanda’dan alındı…
Gull’ın annesi Karma (GB), 2011 yılı İrlanda Goffs Satışlarından at sahibi ve yetiştirici Recep Avşar tarafından at sahibi Kadir Keçelioğlu ile ortak olarak 11.000 €’ya satın alınmıştır. İrlanda’da daha önce Invincible Son ve Worldpoint gibi safkanların yetiştirildiği Whitethorn Stud’da Gull’ı doğurduktan sonra Coolmore aygırlarından Zoffany (Dansili)’ye çekilen kısrak, daha sonra Türkiye’ye getirilmiş ve Yurdabak ekürisine ait Tos Harasına yerleştirilmiştir. Keçelioğlu ve Avşar ekürilerinin aralarında yaptıkları paylaşım sonrası Gull Keçelioğlu ekürisinde kalırken, safkanın annesi Karma (GB) ve 2013 doğumlu yavrusu Recep Avşar’da kalmıştır.

Koşunun videosunu seyretmek için TIKLAYINIZ.

GULL’ın Pedigrisi

APPROVE (IRE)

OASIS DREAM (GB)

GREEN DESERT (USA)

DANZIG (USA)

 
 

FOREIGN COURIER (USA)

 
 

HOPE (IRE)

DANCING BRAVE (USA)

 
 

BAHAMIAN (IRE)

 
 

WYOLA (USA)

SADLERS WELLS (USA)

NORTHERN DANCER (CAN)

 

 
 

FAIRY BRIDGE (USA)

 
 

RUBIES FROM BURMA (USA)

FORTY NINER (USA)

 
 

PERFECT EXAMPLE (USA)

 
 

KARMA (GB)

FRAAM (GB)

LEAD ON TIME (USA)

NUREYEV (USA)

 
 

ALATHEA (GB)

 
 

MAJESTIC KAHALA (USA)

MAJESTIC PRINCE (USA)

 
 

CHARVAK (USA)

 
 

KIMONO (IRE)

MACHIAVELLIAN (USA)

MR. PROSPECTOR (USA)
b. 1970 [BC] (78.54)

 

 
 

COUP DE FOLIE (USA)*
b. 1982

 
 

KILINISKI (GB)

NINISKI (USA)
b. 1976 [CP] (69.28)

 
 

KILAVEA (USA)
b. 1974

 
 
Son DüzenlenmePazar, 06 Eylül 2015 08:11

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık