Menu

SUZİ GOLD ‘un rakipleri belli oldu

Ülkemizden bu yılki Dubai World Cup Karnavalı (DWCC) için Meydan Hipodromu’na giden ve bir süredir yarış hazırlıklarını orada sürdüren 2014 yılının G1 Dişi Tay Deneme, G1 Kısrak ve G1 Cumhurbaşkanlığı Koşuları galibi şampiyon kısrak SUZİ GOLD (Banknote - Golden Leaf, West By West) Dubai’de ilk yarışına 19 Şubat Perşembe akşamı G2 Balanchine Stakes için çıkıyor. 2015 yılı Dubai World Cup Karnavalı’nın 7’inci yarış günü olan 19 Şubat Perşembe günü 4 ve yukarı yaşlı İngiliz kısraklarına mahsus olarak gerçekleştirilecek G2 Balanchine Stakes,  Çim pistte 1800 metre mesafe üzerinden koşulacak. Otoriteler tarafından 107 rating puanı verilen Suzi Gold’un koşudaki en ciddi rakibinin, 29 Ocak günü Meydan Hipodromu’nda 1600 metre çim pistte koşulan G2 Cape Verdi Stakes’i kazanan Cladocera’nın (Oasis Dream – Caesarine, Pivotal) olması bekleniyor.
G2 Balanchine Stakes için 9 İngiliz kısrağı kayıt yaptırırken bu isimlerden 7’si 29 Ocak günü Meydan Hipodromu’nda 1600 metre çim pistte koşulan G2 Cape Verdi Stakes’te start aldı. Koşuyu Cladocera isimli Oasis Dream temsilcisi, Zurigha, Anahita, Victoria Regina, Energia Fribby, Slipper Orchid ve Oh Star’ın önünde 1.37.22’lik bitiriş derecesiyle kazanma başarısını gösterdi.
Suzi Gold’un 7 rakibinin birlikte start aldıkları G2 Cape Verdi Stakes’i izlemek için TIKLAYINIZ 
G2 Cape Verdi Stakes’te start alan 7 kısrak ve Suzi Gold’un yanı sıra daha önce Brezilya’da Grup koşularda plaseler elde eden ve bir süredir İngiltere’nin kum pist koşularında boy gösterip son olarak da 22 Ocak günü Meydan’da katıldığı kum pistte 2000 metre mesafedeki kum pist yarışını çok gerilerde 7’inci olarak tamamlayan Energıa Fox da G2 Balanchine Stakes’e kayıt yaptıranlar arasında bulunuyor.
200.000 $ ikramiyeli G2 Balanchine Stakes için jokey deklareleri 17 Şubat Salı günü açıklanacak. Hulusi Çil’in sahibi, Kemal Arda’nın antrenörü olduğu Suzi Gold’un bu önemli koşuda Özcan Yıldırım ile start alacak. Suzi Gold’a başarılar diliyoruz.
G2 Balanchine Stakes ve 19 Şubat Perşembe günü  Dubai Meydan Hipodromu’nda koşulacak olan diğer koşulara ait kayıtları incelemek için aşağıdaki PDF dosyasını tıklayınız.

Haber: Numan SAKAR

Son DüzenlenmePazartesi, 16 Şubat 2015 11:22

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık