Menu

LOZAN’da son imzayı SELİM KAYA ve YILMABAŞAR attı… Özel

13 Mart Cuma günü İzmir Şirinyer Hipodromunda koşulan G3/DHÖ Lozan Koşusu’nu, Mücahit Yıldızhan'ın sahibi olduğu Yılmabaşar (Tamerinoğlu - Seyyare 55, Taşkent) jokeyi Selim Kaya ile 1600 metre kum pistte 1’50”14'lük bir derece yaparak kazandı. Dört yaşlı 7 Arap atının katıldığı koşuda, bir diğer Tamerinoğlu temsilcisi Başkaynak (Tamerinoğlu) ikinci, Filozof Tay (Karayağız) üçüncü, Atasoy (Karayağız) ise dördüncü oldu. Birincilik ikramiyesi 106.000 TL olan koşunun farklar ise Uzak – 1.5 Boy – Baş şeklinde gerçekleşti.
İkinci Grup galibiyeti… 
2015 yılına parlak bir başlangıç yapan Yılmabaşar kariyerinin 10’uncu birinciliğine G3 Lozan Koşusu'nu kazanarak ulaşırken, aynı zamanda ikinci Grup koşu galibiyetine de imza atmış oldu. Start aldığı 20 yarışın yarısını kazanarak % 50’lik bir kazanma oranı yakalayan safkan, kazandığı yarışların 7’sini kum, 2’sini sentetik, 1’ini ise çim pistte elde etti. Bütün pistlerde fotoyu önde geçmeyi başaran safkan kariyer kazancını ise bu son birinciliği ile 624.370 TL’ye yükseltti. 
TAMERİNOĞLU’nun oğlu…
Yılmabaşar’ın babası şampiyon Tamerinoğlu’dur. Yarış hayatı büyük başarılarla dolu olan safkan 71 kez start almış ve 23 birincilik elde ederken 2.532.360 TL kazanç elde etmiştir. Şampiyon safkanın kariyerinde 5 G1 birinciliği bulunmaktadır. İlk tayları 2009 yılında start almaya başlayan aygırın bugüne dek 46 tayı start almış, bunların 40’ı yarış kazanmış ve aygırın yavruları 12 Milyon TL’nin üzerinde hasılat yapmıştır. Aygırın başarılı diğer yavrularına örnek olarak; Yalnızefe, Enderefe, Dedesabri, Akoğuz ve Sungur sayılabilir.
ENDEREFE ve DEDE SABRİ’nin öz kardeşi…
Yılmabaşar’ın annesi yavruları bugüne dek 94 yarış kazanıp 4.687.000 TL kazanç elde eden Seyyare 55 (Taşkent)’dir. Tamerinoğlu isimli aygırdan daha önce Enderefe ve Dede Sabri gibi Yılmabaşar’ın çok başarılı öz kardeşlerini doğuran kısrağın, Babanur, Batuhanbey, Uslubey ve Bikeç gibi başarılı başka yavruları da bulunmaktadır.

Yılmabaşar’ın kazandığı yarışı seyretmek için TIKLAYINIZ

Son DüzenlenmeCuma, 13 Mart 2015 21:22

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık