Menu

AMARELISE yanıltmadı… Özel

Geçtiğimiz yıl 2 yaşlı olarak start aldığı ilk yarışında 1000 metre çim pistte Berkarar’ın ardında ikinci olduktan sonra, ikinci startında 1200 metre çim pistte Darin Sultan ve Piccikato’nun ardında üçüncü olup sezonu kapatan Amarelise (Luxor – Alfunun (IRE), Sadlers Wells (USA)), bu sene İstanbul’da önce 3 Ocak Cumartesi günü sentetik pistte 1200 metre mesafeli maiden yarışı kolay bir şekilde kazanmış, hemen ardından 26 Ocak Pazartesi günü start aldığı handikap mücadeleyi de düzlükteki etkili atakları ile kolay bir şekilde lehine çevirmişti.  
14 Mart Cumartesi günü start aldığı Şartlı-5 koşuda bu seneki üçüncü yarışına çıkan başarılı kısrak, zorlu rakiplerle mücadele ettiği yarışı harika düzlük sprinti ile kazanırken, bir önceki yarışında belirtmiş olduğumuz gibi yaz sezonunda koşulacak Dişi Taylara mahsus Klasik ve Grup koşularda ne denli iddialı olduğunu bir kere daha göstermeyi başardı. Geçen senenin Gazi galibi başarılı ve tecrübeli antrenör Haldun Güneş tarafından antrene edilen Amarelise, bakalım 2015 yılındaki geçilmezliğini ne zamana kadar koruyabilecek?
Annesi 40.000 €’ya alındı…
Amarelise’nin annesi Alfunun (IRE) 2008 yılı İrlanda Goffs satışlarından 40.000 €’ya Ömer Halim Aydın vasıtasıyla at sahibi ve yetiştirici Yaman Zingal tarafından satın alındı. Yarış hayatı olmayan safkanın ülkemizde start alan ilk tayı Imelda (Invincible Spirit) 17 kez start alıp 1 birincilik, 4 ikincilik, 2 üçüncülük, 1 kez de dördüncülük elde etti. Bir sonraki tayı Mafe (Sri Pekan) start almazken, sonraki tayı Dea Poseidon (Divine Light) yarış kazanmayı başaramadı. Kısrağın bu sene 2 yaşlı erkek tayı Yonaguska’dan, 1’li erkek tayı ise Amarelise gibi Luxor’dan… 
Amarelise’in kazandığı yarışı seyretmek için TIKLAYINIZ
 
LUXOR (TUR)
DISTANT RELATIVE (IRE)
HABITAT (USA)
 
 
ROYAL SISTER (IRE)
 
 
KEEP SHINING (USA)
STAGE DOOR JOHNNY (USA)
 
 
CAROLINA MOON (USA)
 
 
ALFUNUN (IRE)
SADLERS WELLS (USA)
NORTHERN DANCER (CAN)
 
 
FAIRY BRIDGE (USA)
 
 
HARAYIR (USA)
GULCH (USA)
 
 
SAFFAANH (USA)
 
 
 

 

 

Son DüzenlenmePazar, 15 Mart 2015 14:12

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık