Menu

ERHAN YAVUZ “Mesleğimi bırakmıyorum” Özel

Kocaeli’nde Bishamon isimli safkanla kaybettiği yarış sonrası aldığı ceza nedeniyle son derece moralsiz günler yaşayan Erhan Yavuz jokeylik mesleğine yurtdışında devam etme karar aldı. Yavuz, Genel Yayın Yönetmenimiz Atahan Zilcioğlu’na yaptığı açıklamada şunları söyledi. “Hayat maalesef çoğu zaman merhametli davranmıyor. Bu camiada haksızlığa uğrayan tek kişi olmadığımın da farkındayım. Ayrıca yaşımın mesleğimi bırakmak için genç olduğunu da biliyorum. Fakat zaten mesleğimi bırakmak gibi bir düşüncem yok, sadece ailemle birlikte yurtdışına gitmek ve orada devam etmek istiyorum. Moral kondisyonum ve psikolojim şu an için kendi ülkemde at binmeye uygun değil. Yurt dışında gerekiyorsa idman jokeyliği seviyesinden başlayıp kendimi ispat etmek ve kariyerime yurtdışında devam etmek istiyorum. Aslında Kuloğlu olayı benim için bardağı taşıran son damla olmuştu. Ona rağmen yine moralli olmak için çok uğraşıyordum ama aldığım bu son ceza adeta bana vurulan son bir darbe oldu.” 

Son DüzenlenmeCuma, 21 Ekim 2016 10:22

3 yorum

 • Temel Arhın
  Temel Arhın Pazar, 29 Mart 2015 11:36 Yorum Linki

  Dünya fair play ödülü almış,yarışta Arkadaşının hayatını yarış kaybetmekten daha değerli gören adama bilerek yarış kaybetti damgası vurmaya çalışmak ne kadar kolay bizim ülkemizde.işte ülkemizin insana verdiği değer bu kadar "bugün varsın yarın yoksun mantığı"... Ne acı,ama inşallah sen Erhan Yavuz bu ülkede kalıp kariyerine burda devam edip bu insanlara birkez daha ders verirsin.ne olur gitme,korkma,kaçma.Çünkü sen çok güçlüsün...

 • gokhan tamer
  gokhan tamer Cumartesi, 28 Mart 2015 12:01 Yorum Linki

  Vayy be koskoca erhan yavuz da birakti he vallaha yaslandik (28) bi arkadas yazmis ama eski jenerasyon yavas yavas devrini kapatiyo fuat cakar suleyman akdi engin yalcin ahmet atci gokhan gul yalcin akagac yemen tunc bekir gokce bu isimlerin hepsi bi sekilde cekildi sakatlandi.emekli oldu ya da formu dustu simdi in ozel gunler de. Ozel organizasyonlar olurda at binerlerde yeniden kendilerini izleriz.

 • Seyfi
  Seyfi Cuma, 27 Mart 2015 18:00 Yorum Linki

  Disiplinli, çalışkan, dürüst insan her yerde her zaman başarılı olur, eski jenerasyondan bir kaç jokey kaldı sıkıntı yaşamayan Halis ve Selim dışında, nerede F.Çakar A.Birdal ?
  Yolun açık olsun

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık