Menu

AYYD kupası EL AZRA’nın oldu… Özel

1 Temmuz Çarşamba akşamı İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleştirilen KV-6 At Yarışı Yazarları Derneği Koşusu’nu, M. Afak Günyaşar’ın El Azra (Yonaguska – Aypike, Mujtahid) isimli kısrağı, jokey Özcan Yıldırım idaresinde kazanmayı başardı (VIDEO). Birincilik ikramiyesi 52.500 TL olan koşuda 3+ yaşlı 9 İngiliz atı start aldı. Çim pistte 1200 metre mesafeli sprint yarışının ikincisi Yenisei (Kaneko) olurken, Rain Over Me (Divine Light) üçüncü, Karaçi (Red Bishop) de dördüncü oldu. Kazanan El Azra potoyu geçerken kronometreler 1’10”74’ü gösterdi. Koşuda farklar ise 2.5 Boy-Baş-1 Boy şeklinde sonuçlandı.
5’inci galibiyet…
Temmuz 2013’te İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda yarış hayatına merhaba diyen El Azra, kariyerinin 29’uncu startında 5’inci galibiyetini elde etti. 4 yaşındaki doru kısrak, son olarak 3 Nisan günü katıldığı çim pistte 1400 metre mesafeli KV-7 Reha Eken Koşusu’nu kazanma başarısı göstermişti.
Koşuyu kazanan atın sahibi adına TJK Asli Üyesi Cengizhan Gödek'e plaketini At Yarışı Yazarları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ayan verdi. Şeref tribününde düzenlenen törene Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Kadri Ekinci, TJK Genel Sekreteri Necati Demirkol, At Yarışı Yazarları Derneği Başkanı Reşat Köstem ile Yönetim Kurulu Üyesi Kayhan Özcan  da katıldı.
AT YARIŞI YAZARLARI DERNEĞİ
At Yarışı Yazarları Derneği, yarış yazarlarının bir çatı altında toplanmasını sağlamak ve daha sağlıklı bilgileri yarış severlere ulaştırmak amacıyla kurulmuştur. Dernek bu amacına ulaşmak için yaptığı çalışmalarda, her şeyden önce at yarışı yazarlığının bir uzmanlık konusu olduğu hakkında kamuoyu oluşturmaya, Türk Yarışçılığı’nın özendirilmesine ve geliştirilmesine yardımcı olmak için basına düşecek görevlerin yerine getirilmesini sağlamaya öncelik vermektedir. 1991 yılında kurulan At Yarışı Yazarları Derneği, çeşitli gazete, dergi ve bültenlerde çalışan yarış yazarlarını bünyesinde bir araya getirmiştir. Merhum Kemal Ararat, derneğin kuruluş ve gelişme aşamalarında büyük emeği geçen ilk başkanıdır.

Son DüzenlenmePerşembe, 02 Temmuz 2015 12:05

1 yorum

  • Cenk Karyola
    Cenk Karyola Perşembe, 02 Temmuz 2015 14:34 Yorum Linki

    Geçen sene bu koşuyu Golden Tower kazanırken de 1.10,74 derece yapmış,ilginç...

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık