Menu

SONG BIRD her yerde tuttu…! Özel

Medaglia d’Oro’nun 3 yaşındaki kızı Song Bird, Amerikan yarışçılığının son yıllarda yetiştirdiği en özel dişi taylardan biri olarak yenilgisizliğini G1 Santa Anita Oaks’da da sürdürdü.

9 Nisan 2016 Cumartesi günü start aldığı 3 yaşlı Dişilere mahsus 400.000 $ ikramiyeli ve 1700 metre mesafeli kum pistteki koşuda 1’44”14’lük derecesi ile rakiplerinin uzak farkla önünde ve tutarak birinciliğe uzanan safkan, bu galibiyetiyle 7’inci startında 7’inci galibiyetine ulaşmış oldu.

Amerika’da Arif Kurtel’in de bazı atlarını da antrene eden Jerry Hollendorfer’in antrenörü olduğu ve Mike Smith’in bindiği Song Bird (Medaglia d’Oro – Ivananinalot, West Acre) geçtiğimiz yıl Eclipse Ödüllerinde ‘Yılın En İyi 2 Yaşlı Dişi Tayı’ seçilmiş, 2015’ü en yüksek handikap puanlı 11’inci safkan olarak kapatmıştı.

400.000 $’a alınmıştı…

30 Nisan 2013 tarihinde doğan ‘Medaglio d’Oro – Ivanavinalot, West Acre’ orijinli 3 yaşındaki dişi tay, geçen seneyi 4’de 4 yaparak kapattıktan sonra bu senede 3’de 3 yaparak şahane bir performansla açtı.  John Antonelli tarafından yetiştirilen ve şimdiki sahipleri Fox Hill Farms adına Hill ‘n’ Dale Sales Agency tarafından Fasig Tipton 2014 Yearling Satışlarından 400.000 $’a satın alınıp antrenör Jerry Hollendorfer’a teslim edilmişti.

İlgilileri KENTUCKY OAKS, Sosyal Medya KENTUCKY DERBY koşsun istiyor…

Bu sene ilk yarışına 6 Şubat Cumartesi günü Santa Anita Park pistinde çıkan Song Bird, jokeyi Mike Smith ile G2 Las Vigenes Stakes’i uzak farkla kazandı. Bu yarıştan neredeyse tam bir ay sonra 5 Mart Cumartesi günü sezonun ikinci startına çıkan safkan, G3 Santa Ysabel Stakes’i yine çok uzak farkla ve erkek rakiplerine adeta gözdağı verircesine kenter bir şekilde kazanmayı bildi. Son olarak G1 Santa Anita Oaks’u beklendiği gibi kolay bir şekilde kazanan safkanın, son derece parlak bu performansından sonra Mayıs ayında koşulacak olan G1 Kentucky Oaks da mı, yoksa G1 Kentucky Derby’de mi koşacağı merakla bekleniyor. Safkanın ilgilileri bugüne dek sürekli teamüllere uygun olarak Kentucky Oaks’ı koşacaklarını söylemelerine rağmen, fanları sosyal medyada Song Bird’ün Kentucky Derby koşması için yoğun bir kampanya başlatmış durumda…

 

 

Son DüzenlenmePazar, 10 Nisan 2016 12:59

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık