Menu

HUGO PALMER; “Heyecan verici bir potansiyele sahip”... Özel

Aracı Ekürisinin İngiltere’de yıldızı hızla parlayan başarılı antrenörü Hugo Palmer, önümüzdeki yıl Crimean Tatar’ın gelişim göstererek tüm büyük uzun mesafe koşularına katılabileceğine inanıyor.

Sea The Stars’ın oğlu 2 yaşlı olarak sahaya çıkamasa da, Temmuz ayında Newmarket’te elde ettiği ilk Maiden yarışındaki başarısı sonrası geçen hafta Kempton’da geriden gelerek kazandığı Listed koşuyla birlikte kaybettiği zamanı telafi etmeye devam etti.

Yenilgisiz 3 yaşlı tay için sezon dönüşünün ne zaman olacağına dair henüz kesin karar verilmemekle birlikte, antrenör Hugo Palmer farklı mesafelerde bir çok farklı seçeneği düşünüyor. Palmer yaptığı açıklamada; ‘Açıkçası onun için halen erken günler diyebiliriz, fakat çok özel bir at olabilir. Sürekli olarak antrene edilemedi fakat düzenli olarak çalıştığında çok etkileyiciydi. Newmarket’teki ilk yarışında da çok etkileyiciydi ve ikinci startında sezon içerisindeki performansı Stakes koşu seviyesindeki isimlere karşı ağır tempolarda geçilen koşuda hızlanması çok iyiydi.

2 yaşlı olarak Racing Post Trophy için kayıt yapılmaya çok yakındı fakat daha sonra bir diz sakatlığı yaşadı. 2 yaşlılığında koşmadı ve bu yıl 2 yarışında da yanlış hiçbir şey yapmadı.

3 yaşlılığında Great Voltigeur ve St. Leger’a gitmeyi planladım fakat Voltigeur’dan yaklaşık 10 gün önceki sabah starttan aksayarak çıktı. İnceledik ve kas çekmesi olduğunu fark ettik. Uzun zaman ara vermemiz gerekti fakat o tarihten beri birçok şey iyi gitti. Çok iyi ayak değiştiriyor ve mesafeyi iyi tutan Mizzou’yla akrabalığı bulunuyor.

Yorkshire Cup ya da John Porter Koşuları’yla sezona başlayabilir. Daha sonra Henry II ya da Sagaro var fakat bu koşular 3200 metre ve doğruca oraya gidebilir mi bilemiyorum.

2 yaşlılığında diz sakatlığı yaşadığı için onunla Avustralya’ya gidip, hızlı pistte koşma konusunda endişelerim var. Eğer onu yaşamasaydı, Melbourne Cup atı olabilirdi.

İyi bir stayer atınız olduğu zaman birçok değerli opsiyonunuz da oluyor. Tekrardan kendini geliştirmesi gerek fakat iyi yetiştirildi ve çok heyecan verici bir potansiyele sahip’  dedi.

Son DüzenlenmeSalı, 29 Kasım 2016 12:38

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık