Menu

CALIFORNIA CHROME PEGASUS WORLD CUP Yolunda… Özel

Şampiyon California Chrome 28 Ocak’ta start alması beklenen Pegasus World Cup Invatitional koşusu için yaptığı hazırlık yarışını çok rahat kazandı. Lucky Pulpit’in şampiyon oğlu 180.000 dolar toplam ikramiyesi olan Winter Challange Stakes’i rakiplerinin 12 boy önünde kazanırken kronometre yeni bir pist rekorunu gösteriyordu. Safkanın 1700 metre kum pistte yaptığı 1’40”03’lük derece Los Alamitos hipodromunun 1’40”82 olan eski rekorunu paramparça etti.

28 Ocak 2017 tarihinde Gulfstream Park’da kum pistte 1800 metre olarak koşulacak olan Pegasus World Cup, ‘Dünyanın en yüksek ikramiyeli yarışı’ olarak lanse ediliyor. Dubai World Cup ve Breeders Cup tarihleri dikkate alınarak planlanan yarış böylece dünyanın en iyi atlarının programına dahil edilmesine de fırsat tanıyor. Biletleri 3-15 dolar arasında olan ve müzik konserleri ile bir festival havasında geçmesi beklenen organizasyonun sahibi ünlü at sahibi ve yetiştirici Stronach ailesi…

2016 Mayıs ayında tanıtımı yapılan yarış için ilginç bir katılım oluşturuldu. 12 at ile sınırlandırılan koşuda atının yer almasını isteyen at sahipleri 1.000.000 doları gözden çıkarttılar. Bu parayı ödeyen at sahibi yarıştaki koşma hakkını dilediği atı için kullanabileceği gibi isterse hakkını satarak devredebilecek. Bu kişi ya da kurumlar ayrıca önümüzdeki yıllar içinde öncelik opsiyonuna sahip olacaklar. Ayrıca bu 12 katılımcının her biri yarış ikramiyesini kazanmak için uğraşmanın yanında, koşunun medya hakları, sponsor ve reklam gelirlerinden de eşit olarak faydalanacaklar.

Mayıs 2016 ‘da bu yarış için hisse alanlar; California Chrome LLC,  Coolmore,  Jerry and Ronald Frankel,  Sol Kumin and James Covello, Jim McIngvale,  Paul Reddam,  Reeves Thoroughbred Racing, Ruis Racing, Daniel Schafer, Starlight Pegasus Partners, The Stronach Group ve Jeff Weiss of Rosedown Racing Stables oldu.

Kazananın 7 Milyon dolar alacağı, ikincilik ikramiyesinin ise 1.75 Milyon dolar olduğu yarışın üçüncüsü ise 1 milyon dolar alacak. 250.000 dolar ikramiye de dördüncüden sonuncu olana kadar oran dahilinde dağıtılacak.

Şampiyon California Chrome’un en yakın rakibi olması beklenen ve kendisini Breeders Cup’ta mağlup eden Bob Baffert’in antrene ettiği 3 yaşlı şampiyon Arrogate’in, bu koşu öncesi 1Ocak’ta Santa Anita Park hipodromunda koşulacak olan G2 San Pasqual Stakes ‘de start alması bekleniyor. Her ikisi de start aldığında bunun amansız bir rövanş olacağı kesin. Bekleyip göreceğiz.

Winter Challange Stakes 2016 Sonuç;

 

Son DüzenlenmeSalı, 20 Aralık 2016 18:15

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık