Menu

PEGASUS WORLD CUP için yeni katılımcılar... Özel

Dünyanın en pahalı koşusu olan Pegasus World Cup için yeni katılımcılar var. 28 Ocak’ta Gulfstream Park hipodromunda toplamda 12 Milyon dolar ikramiye dağıtılacak olan yarış için California Chrome ve Arrogate’in yanında Arjantin şampiyonu Offlee Wild oğlu Eragon’un katılmasının kuvvetle muhtemel olduğu açıklanmıştı.

California Chrome hazırlık yarışı olan San Pasqual Stakes’i rahat kazanırken Arrogate pist çok sulu olduğu için planlanan hazırlık yarışını koşamadı. Safkanın antrenörü Bob Baffert direkt Pegasus Cup için hazırlık yapacaklarını, şampiyonun antrenman programını buna göre ayarladığını belirtti. Eragon ise karantinadan sonra yarış hazırlıklarını galop ve sprintler ile tamamlayacak.

Babası Harlan’s Holiday gibi Starlight Racing renklerini taşıyan Neolithic ünlü antrenör Todd Pletcher ve Starlight Racing’i bu büyük koşuda temsil edecek.

2016 Kasım ayında G3 Discover Stakes’de güzel bir yarış sonrası ikinci olan Neolithic, Aralık ayında koştuğu Allowance koşuyu 9 boy farkla çok rahat bir şekilde kazanıp Palm Beach pistinde 800 metreyi 48”2 çok rahat bir sprint yaparak büyük koşu öncesi hazırlıklarını hızlandırdı.

Starlight Racing’in kurucusu ve aynı zamanda Pegasus World Cup’un düzenleme komitesi üyesi Jack Wolf yaptığı açıklamada ‘Neolithic şampiyonlara rakip olmaya çalışacak. İyi bir hazırlık geçiriyor ve atımızın bu büyük yarışın ve organizasyonun bir parçası olmasından çok mutluyuz’ dedi.

Bir başka yeni katılımcı da Donegal Racing’i temsil edecek olan G1 galibi Keen Ice olacak. Bunun için ellerinde katılım hakkı bulunmayan safkanın sahipleri Pegasus World Cup katılım hakkını elinde bulunduran Jerry & Ronnie Frankel ile anlaşarak Keen Ice’ın bu büyük koşuya katılımcı olmasını sağladılar. Böylece antrenör Todd Pletcher bu koşuda şimdilik Keen Ice ve Neolithic ile temsil edilecek gibi görünüyor.

Breeders Cup Classic’te kazananların 11 boy arkasında kalan Keen Ice bu kez daha iyisini yapmaya çalışacak. İlgilileri ‘Bu yarışta şampiyonları geçmeye ve elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız fakat geçen defa gibi üçüncü olsak ta buna üzülmeyiz çünkü bu yarışın üçüncülüğü de değerli. Ama kimse Keen Ice’a hiç şans vermezken 2015’de Triple Crown galibi şampiyon American Pharoah’ı Travers Stakes de geçtiğimizi unutmasın’ yorumunu yaptılar. 19 startta 2.387.245 dolar kazancı ve G1 Belmont Stakes gibi bir klasikte üçüncülüğü bulunan Keen Ice da yabana atılacak bir rakip olmayacak kuşkusuz.

 

Son DüzenlenmePerşembe, 05 Ocak 2017 12:42

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık