Menu

OFFLEE WILD temsilcisi HOGY’den Pist Rekoru… Özel

At sahibi ve yetiştirici Tevfik Çelikoğlu tarafından Amerika’dan satın alınıp ülkemize getirilen ancak geçirdiği kalp krizi nedeniyle 16 yaşında yaşamını yitiren Offlee Wild (Wild Again – Alvear, Seattle Slew)’ın 8 yaşındaki temsilcisi Hogy (Offlee Wild – Floy, Petionville), 25 Şubat Cumartesi günü Fair Grounds pistinde start aldığı çim pistte 1100 metre mesafeli yarışı 1’01”56’lık derecesi ile kazanarak pist rekorunun yeni sahibi oldu.

60.000 $ toplam ikramiyeli Colonel Power Overnight Stakes’de 7 safkan start aldı. Scott Becker’in antrene ettiği Hogy jokeyi Florent Geroux ile birinciliğe uzanırken, aynı zamanda kariyerinin 16’ıncı birinciliğine imza atıp kazancını da 848.727 $’a yükseltti.

At sahibi ve yetiştirici Recep Avşar, bu safkanın kız kardeşi olan Lil Miss Moxie (Shaniko - Floy, Petionville)’yi Türkiye’ye getirip Offlee Wild ile çiftleştirmek üzere 2014 yılı Keeneland satışlarından satın almış, ancak değişen ithal şartnamesinin azizliğine uğrayan safkan, haksız bir şekilde ülkemize getirilememişti.

 

Son DüzenlenmePazar, 04 Mart 2018 10:41

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık