Menu

Yanlış Forma Ahır değiştirtti… Özel

G1 Longines Kentucky Oaks koşusu için şanslı kısraklardan biri olan Abel Tasman (Quality Road - Vargas Girl, Deputy Minister) 4 Mart’ta koşup şampiyon Unique Bella’ya geçilerek ikinci kaldığı G3 Santa Ysebel Stakes yarışından 5 gün sonra antrenörünü değiştirdi.

China Horse Club ve Clearsky Harasının ortak olarak sahip oldukları kısrak Clearsky harası tarafından yetiştirilmiş ve onun renkleri altında 2 yaşlı kariyeri sırasında G1 Starlet Stakes’i kazandıktan sonra yarı hissesi China Horse Club tarafından satın alınmıştı. Aralık ayından bu yana start almayan kısrak düzenli hazırlıklarını sürdürüp ilk startını Santa Ysebel’de almış ve çok başarılı bir yarışın ardından Unique Bella’nın 3.5 boy arkasında ikinci olurken son 400’deki atakları Oaks koşusu için umut vermişti. O yarıştan 5 gün sonra antrenörü Simon Callaghan’ın yaptığı açıklamaya göre kısrak ünlü antrenör Bob Baffert’in ahırına geçti. Callaghan’a göre bunun nedeni kısrağın Santa Ysebel’de atın ortaklarından China Horse Club’un formasını taşıması gerekirken Clearsky Harasının formasını taşıması…

Callaghan ‘Jokey Joe Talamo yarıştan önce padoğa yanlış forma ile gelince hemen gidip doğru formayı giymesini söyledim. Ama geri gittiğinde jokey odasındaki görevliler China Horse Club formasını bulamamış. Vaktimizde çok az olduğu için yapacak bir şey yoktu. Antrenör olarak benim hatam olduğunu kabul ediyorum ama bu benim kontrolüm dışında gelişen bir olaydı ve bunun yüzünden bu kısrağı buralara getirmek için yaptığımız tüm çabaların boşa gittiğini görünce tüm ekip olarak çok üzüldük’ şeklinde duygularını belirtti.

Atın ortakları China Horse Club ve Clearsky Harası ise bu değişimle ilgili henüz bir değerlendirme yapmadılar.

 

Son DüzenlenmeCuma, 10 Mart 2017 15:02

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık