Menu

BOB BAFFERT dedi ki… Özel

Dün sabah yaptığımız planların bazıları tuttu…

Arrogate’i izlemek ve merak ettiğimiz bazı konuların yanıtlarını Bob Baffert’tan almak önceliğimizdi. Bunun yanı sıra Graystorm’u ahırında görmek de istiyorduk ama ne yazık ki bu girişimimizden olumlu sonuç alamadık. 

Bob Baffert’a gelince… 

Gerçek hayatında da böyle midir; yoksa yarışın stresini atmak için mi çok hareketli ve neşeli görünüyor? Bilemedim. Son günlerde Amerika’daki bazı söyleşilerini izlemiştim; sorularınıza ayrıntılı ve doyurucu yanıtlar veriyor.

Hani saati sorun; Bu ”işin erbabının” İsviçre olduğunu anlatarak başlayabilir…

Önce El Corredor’u sorduk.

Bizdeki yavruları 2018 yılında pistlere çıkacak bu aygırımızın antrenörlüğünü Bob Baffert yapmıştı. El Corredor’un çok klas bir miler olduğunu ve onunla G1 Cigar Mile Handicap, 3 ve 4 yaşlarında G2 Del Mar BC Handicap gibi önemli koşular kazandığını söyledi.

Aygırlığı ile ilgili sorumuzu ise; “Çok beğendiğim ve tavsiye ettiğim bir aygırdı, Amerika'da kalmalıydı” diye yanıtladı.

Arrogate değerlendirmesi hiç de alçak gönüllü değil ama -doğruyu söylemek gerekirse- gerçekçi… Arrogate, Bob Baffert’a göre de dünyanın en iyi atı. Yanlış mı?

Arrogate ne zaman emekli olur; gelecek sezon onu pistlerde görebilecek miyiz?

- Hayır…

Demek ki Arrogate’i izleyebilmek için çok şansımız olmayacak. Sonbahar'da koşmayı planladığı bir yarış daha olduğundan söz etti; biz de üstelemedik ve Breeders’ Cup Classic’i ona yakıştırdık…

Amerikan ve uzak doğu atları sabahın erken saatlerinde çalışmayı tercih ederlerken, Fransızlar ve hele O’Brien’ın atları “son dakika çalışanları” oldular.

- Pistte kimler iyiydi?  Diye sorarsanız, gözler Arrogate ve Bob Baffert’tan başkasını görmüyordu ki…

Keen Ice, Neolithic ve Master Plan bu sabah da pistteydiler; Mustafa Güçlü’den öğrendiğimize göre yarın da çalışacaklar. Amerikan atlarına durmak yok…

O zaman bize de.

Yarın görüşmek üzere…

Son DüzenlenmePerşembe, 23 Mart 2017 19:12

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık