Menu

İSMAİL KOYUNCU Dubai’de tarih yazdı... Özel

Ülkemizi başarılı bir şekilde Dubai’de temsil eden aprantimiz İsmail Koyuncu, Jebel Ali’de “Yılın Aprantisi” seçildi. 

Dubai’de önemli bir başarıya imza atan Koyuncu; bu ödülü at sahibi Ahmed Rashed Abdulla Al Shamsi’nin Zain Empire (GB) isimli safkanıyla, Jebel Ali Hipodromu’nda aynı yarış sezonunda 2 birincilik ve 2 ikincilik kazandığı için aldı. 

2013 yılından beri kimsenin alamadığı ödülü, yarış sezonun son günü 17 Mart'ta gala yemeği sırasında Jebel Ali Hipodromu yetkililerinden alan Koyuncu, eğer aynı safkanla 3 yarış kazanabilseydi otomobil ve Longines saat ödülünün de sahibi olacaktı. Aynı ödülü daha önce, halen Godolphin Ekürisi’nde at binen William Buick (2012) ve James Doyle (2013) kazanmıştı. 

İsmail Koyuncu’nun ödülü kazanmasına vesile olan Zan Empire isimli 6 yaşındaki safkan, 2014 yılından bu yana sakatlığı sebebiyle koşmuyordu. Bu durum göze alındığında başarılı aprantinin aldığı ödülün büyüklüğü daha iyi anlaşılıyor.

27 Mart günü Oman Sultanlığı’na geçecek olan İsmail Koyuncu 1-2 Nisan'da yapılacak yarışlarda ve Oman Derbisi’nde at binecek ve toplamda 8 safkanla start alacak.  

Başarılı apranti bugün itibariyle Dubai jokey sıralamasında 93 koşuda 4 birincilik, 10 ikincilik, 2 üçüncülük, 5 dördüncülük ve 6 beşincilik ile 22. sırada bulunuyor.

2014-2015 sezonundan beri Dubai’de at binen aprantimiz, her sene artan performansıyla dikkat çekiyor. İlk kez at bindiği yarışı kazanıp sonrasında tabelalar yapan Koyuncu, büyük bir talihsizlik sonucu sakatlanarak 4 ay yarış hayatına ara verdi. 2015 sezonuna da sakatlıkla başlayan apranti, 2016-2017 sezonuna yeni bir ekip ve menajer ile başladı. 

Koyuncu Ailesi...

Telefonla konuştuğumuz İsmail Koyuncu Dubai’de ailesiyle birlikte çok mutlu olduğunu söylerken "Dubai’de at binmek zor. Burası Şampiyonlar ligi gibidir. Hedefim burada kalıcı olmak ve Allah nasip ederse daha büyük başarılara imza atmak.” dedi.

İsmail Koyuncu ve kızı Beren...
Başarılı jokeyin eşi Salima Al Taleei de Avustralya, Almanya, İngiltere ve Dubai’de birincilikleri olan başarılı bir jokey. Nisan başında Türkiye’ye gelecek olan Koyuncu, yıl sonuna kadar ülkemizde at binecek ve daha sonra tekrar Dubai’ye dönecek. 

Biniş stili ve centilmen tarzıyla ülkemizi başarıyla temsil eden ve yarışçılık camiasının takdirini toplayan apranti kardeşimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Haber: TJK

 

Son DüzenlenmePazartesi, 27 Mart 2017 13:35

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık