Menu

Şok! UNIQUE BELLA Kentucky Oaks’da yok! Özel

Bu yılın flaş kısrağı Unique Bella (Tapit - Unrivaled Bella, Unbridled’s Song) şorşin probleminden dolayı en az 60 gün istirahat edecek. Son dört startını da çok rahat kazanarak önce Santa Anita Oaks koşusuna katılması hedeflenen kısrak, Mayıs ayında koşulacak olan Kentucky Oaks koşusunun en büyük favorisi olarak gösteriliyordu.

Unique Bella’nın kaderi Eclipse ödüllü şampiyon Songbird’e çok benzedi. Yine ünlü antrenör Jerry Hollendorfer tarafından antrene edilen Songbird de geçen yıl Unique Bella gibi Las Virgines ve Santa Ysebel koşularını kazanmış, ardından Santa Anita Oaks’ı kazandıktan sonra ateşlenerek favori olduğu Kentucky Oaks‘ukoşamamıştı. Unique Bella da Songbird gibi satışlardan 400.000 dolar bedelle alındı. Ve son olarak da Songbird’un jokeyi de Unique Bella’nın olduğu gibi Mike Smith idi.

Annesi Breeders Cup Ladies Classic galibi olan Unique Bella bakalım sahalara döndüğünde neler yapacak? Antrenör Hollendorfer’ın geçmiş başarıları göz önüne alındığında safkanın döndükten sonra başarılı koşularına devam edeceğini tahmin etmek zor değil. Ama şimdi onun için dinlenme zamanı…

Bir haber de; 2017’ye koştuğu tek koşu olan G2 Holy Bull Stakes’i üçüncü bitirerek hayal kırıklığı yaratan geçen yılın iki yaşlı şampiyon tayı Classic Empire’dan geldi. Koşu sonrasında yapılan incelemelerde tırnak içinde apse teşhisi konulan tay bir süredir düzenli çalışıyordu. Son galobunda 1000’i 59”5 yapan şampiyon safkan için 8 Nisan’daki G2 Toyota Bluegrass Stakes veya 15 Nisan’da koşulacak olan G1 Arkansas Derby muhtemel hedefler olarak belirlendi. Geçen yılı G1 Breeders Cup Juvenile galibiyeti ile kapatan Pioneerof the Nile temsilcisi, bu yarışlarla geçen yılki başarılarına yenilerini katabilecek mi hep birlikte izleyeceğiz.

Son DüzenlenmeÇarşamba, 29 Mart 2017 11:22

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık