Menu

PEGASUS WORLD CUP’un ikramiyesinde rekor artış… Özel

2017 Ocak ayında ilk kez Gulfstream Park hipodromunda koşulan ve dünyanın en yüksek ikramiyeli yarışı olma özelliğini 10 Milyon $ ödüllü Dubai World Cup’ın elinden alan G1 Pegasus World Cup’ın ikramiyesi 2018 yılı için 16 Milyon $ olarak açıklandı. Yarışın organizasyonunu yapan ve aynı zamanda Gulfstream Park hipodromunda sahibi olan Stronach Grup böylece şimdiden DWC’nin ikramiyesini arttıran Şeyh Muhammed’in bir adım daha önüne geçmiş oldu.

Pegasus şampiyonu Arrogate’in kazandığı son Dubai World Cup sonrasında Şeyh Muhammed yarışın ikramiyesini arttırmayı düşündüğünü ve bu yarışı tekrar dünyanın en yüksek ödüllü yarışı yapacağını açıklamışken, Stronach Grup’dan karşı atak geldi. Tabii her iki yarışın statüsü biraz farklı.

Pegasus World Cup 12 katılımcı ile sınırlanan ve her katılımcının 1.000.000 $ katılım hakkını satın aldığı ve bu katılım hakkını daha sonra satarak devredebildiği, aynı zamanda yarışın reklam ve medya ile ilgili diğer gelirlerinden eşit oranda pay sahibi olduğu yeni bir sistem üzerine kurulmuşken, Dubai World Cup’ın sponsoru Dubai’nin resmi havayolu şirketi olan Emirates Havayolları, dolayısı ile Şeyh Muhammed...

2018 için Pegasus World Cup’ta aynı sistemin geçerli olacağı açıklanırken ödülü 16 Milyon dolara ulaştıracak ekstra 4 Milyon doların Stronach Grup tarafından karşılanacağı duyuruldu.

Son DüzenlenmePerşembe, 06 Nisan 2017 10:59

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık