Menu

SHARED BELIEF’in annesi COMMON HOPE, TAPIT’den erkek doğurdu Özel

2013 Yılında Eclipse Şampiyon 2 Yaşlı Erkek Tay seçilen, yarış kariyeri boyunca start aldığı 12 yarışın 10’undan galibiyetle ayrılırken 2.932.200 $ hasılat elde eden ve 2015 yılının Aralık ayında bağırsak düğümlenmesi nedeniyle yaşamını yitiren Shared Belief’in annesi Common Hope, 13 Nisan 2017 Perşembe günü şampiyon aygır Tapit’den Turkish Moonlight ismi verilen bir erkek tay doğurdu.

125.000 $’a satın alınmıştı…

2011 doğumlu Common Hope, 2011 yılında Keeneland satışlarından 125.000 $’a Ömer Halim Aydın tarafından Arif Kurtel ekürisi için satın alındı. Kısrağın Türkiye’ye getirildikten sonra doğan ve Shared Belief ile öz kardeş olan kızı Lady Candy (Candy Ride) de tıpkı annesi gibi 2 ay önce 21 Şubat tarihinde Tapit’den erkek bir tay doğurmuştu.

3 Yaşlı HENRYTHENAVIGATOR ve 2 Yaşlı VICTORY GALLOP tayları idmanda…

Türkiye’ye gebe olarak getirilen Common Hope, Lady Candy’yi doğurduktan sonra Henrythenavigator’a çekilmek üzere İrlanda’ya gönderildi. O sene boş kalan kısrak aynı aygırdan bir sene sonra gebe kalıp yeniden Türkiye’ye getirildi ve bu aşımından bir dişi tay doğurdu. Bu doğumdan sonra Victory Gallop’a çekilen kısrak, gebe olarak tekrar Amerika’ya gönderildi ve bu aşımdan da dişi bir tayı oldu.

Common Hope’un şu anda 3 yaşında olan Henrythenavigator ve 2 yaşında olan Victory Gallop kızları ülkemizi başarı ile temsil eden antrenör Murat Sancal tarafından idman edilmekte… Her iki safkanın da yakın zamanda start alabileceği aldığımız duyumlar arasında…

Common Hope’un ayrıca 1 yaşında Candy Ride’dan Shared Belief’in öz kardeşi olan bir erkek tayı ve yukarıda haberini yaptığımız 2017 doğumlu Tapit’den bir erkek tayı daha bulunuyor. Kısrağın bu sene ziyaret edeceği aygır ise yine Candy Ride olacak.

Kurtel Ekürisine yurtdışı operasyonunda başarılar diliyoruz.

Son DüzenlenmeCuma, 14 Nisan 2017 12:30

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık