Menu

Şeyh Muhammed Kentucky Derby hayali... Özel

Godolphin ve Şeyh Muhammed bilindiği üzere yıllardır dünyanın her hipodromunda at koşup yarış kazanmaya, birçok ülkede haralar kurarak yetiştiricilik yapmaya, satışlara katılıp at alıp satmaya devam ediyor. Ancak çok sayıda önemli ve prestijli koşu kazanmasına rağmen Şeyh Muhammed, en başından beri kazanmayı istediği Kentucky Derbiyi henüz kazanabilmiş değil!

Godolphin bu yıl şansını 25 Mart’ta Meydan hipodromunda UAE Derby’yi kazanan Thunder Snow (Helmet - Eastern Joy, Dubai Destination) ile deneyecek. Yapılan açıklamaya göre ünlü atçı, ekürisinin Derbi’de Thunder Snow ve Christophe Soumillon ikilisi ile temsil edilmesine onay verdi.

Antrenör Saeed Bin Suror’un bu önemli koşuda koşacağı yedinci tay olan ve geçen yıl Fransa’da G1 Criterium International’ikazanan Thunder Snow ile bakalım mutlu sona kavuşabilecek mi? Suroor’un bu koşudaki en iyi derecesinin altıncılık, Godolphin’in en iyi derecesinin 2015’de Frosted ile dördüncülük olduğunu belirtirsek, tüm dünyada inanılmaz bir atçılık operasyonuna imza atan Godolphin’in ne kadar kısmetsiz olduğunu daha iyi anlatmış oluruz.

Açık arttırmalardan, özel satışlardan sırf bu yarışı kazanabilmek adına alınan onlarca tayın hiçbirisi maalesef bugüne dek bu özel yarışı eküriye kazandıramadı. Ünlü eküri bu kez kendi yetiştirmesi Thunder Snow bunu başarmaya çalışacak. ‘At koşar baht geçer’, sonucu hep birlikte izleyeceğiz.

Son DüzenlenmePazar, 30 Nisan 2017 18:51

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık