Menu

ABEL TASMAN Kentucky Oaks’da son noktayı koydu… Özel

8 Nisan’da gerçekleştirilen Santa Anita Oaks’da birinci Paradise Woods’un 11.5 boy gerisinde ikinci kalırken bir anlamda gözden düşen Abel Tasman (Quality Road - Vargas Girl, Deputy Minister) G1 Longines Kentucky Oaks’u, 105.000 kişilik bir seyirci kitlesi önünde 1.5 boy farkla ve şampiyon jokeyi Mike Smith ile kazandı.

7 Startta 4 birincilik ve 2 ikincilikle 912.000 $ kazanca erişen şampiyon kısrak, adını 1875’den bu yana koşulan Kısrak koşusu kazanların altın listesine yazdırmayı başardı.

Geçen yılın G1 Starlet Stakes galibi olan kısrak, oldukça çamur bir sahada 1’51”62 ile biten yarışı Daddys Lil Darling’in önünde kazanırken, antrenörü Bob Baffert’e de üçüncü Kısrak koşusu galibiyetini hediye ediyordu.

Bob Baffert koşu sonrası ‘Mike’a yarıştan önce ona Arrogate’e bindiğin gibi özgüvenli bin, yarış içinde kredin çok fazla, dilediğin gibi davran’ şeklinde direktif verdim diyerek Abel Tasman ve Mike Smith’e olan güvenini ortaya koydu.

Başarılı kısrak Mart başında G2 Santa Ysebel Stakes’de Kentucky Oaks’ı koşamayan Unique Bella’nın ardından ikinci olduktan sonra Bob Baffert’in ahırına transfer olmuştu. O gün yanlış forma taşıdığı için antrenör değiştirdiği açıklanan kısrak, Baffert ile bir üst seviyeye fırlamış gibi duruyor. Tabii Unique Bella bu yarışta olsa idi ne olurdu sorusunun gerçek cevabını hiç zaman bulamayacağız. İleride bu ikili bir kez daha buluşursa daha iyi bir kıyaslama yapabiliriz.

Son DüzenlenmeCumartesi, 06 May 2017 15:53

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık