Menu

ALWAYS DREAMING Kentucky Derbiyi kazandı ve hayaller gerçek oldu… Özel

Çocukluklarını arkadaşları ile babalarının elinden tutarak hipodromların büyüsü ile geçiren ve büyüdüklerinde bir yarış atlarının olması hayalini kuran insanları düşünün…

Bu yıl Kentucky Derbiyi Always Dreaming (Bodemeister - Above Perfection, In Excess) kazanırken böyle bir hayali gerçek yaptı. 158.070 seyirci önünde koşulan ve modern at yarışları tarihinin en prestijli yarışlarından birisi olan Kentucky Derbi’yi, şampiyon jokeyi John Velasquez ile 2000 metre çok çamur kum pistte 2.5 boy farkla ve 2’03”59’luk derecesi kazanan Always Dreaming, babası Bodemeister’a da ilk jenerasyon tayları arasından bir Derbi galibi çıkartma onurunu verdi. Bodemeister ironik olarak 2012’de hem Derbi, hem de Preakness Stakes’de ikinci olmuştu.

Atın sahipleri Meb Racing, Brooklyn Boyz Stable, Teresa Viola, St Elias Stable, Siena Farm ve West Point Thoroughbreds’in katıldığı bir ortaklık. Sahiplerinden Anthonoy Bonomo yarıştan sonra ’Çocukluğumuzdan beri hep birlikte hayallerimizde birçok derbi kazanmıştık. Ama bunun gerçekleştiğini görmek gerçekten de çok özel ve tarifi imkansız’ şeklinde duygularını belirtti.

Bu yıl Florida Derbisini kazanarak bu yarışa göz kırpan Always Dreaming, şampiyon ve Eclipse ödüllü antrenörü Todd Pletcher’in ellerinde bu yarışa kusursuz hazırlanmıştı. Pletcher’de tüm başarılarına karşın daha önce antrene ettiği atlarla 45 kez katılmış ancak yalnızca bir kez Kentucky Derbi kazanabilmişti. 2010’da Super Saver ile bu onuru yaşayan Pletcher, ikinci zafer için 2017’yi beklemek zorunda kaldı.

Bu büyük koşuda ikinci Lookin At Lee olurken, Battle Of Midway üçüncü oldu. Geçen yılın şampiyon tayı bu yıl Arkansas Derbisini kazanarak buraya gelen ve favori olarak piste çıkan Classic Empire dördüncü olabildi.

Kariyerinde sadece 6 yarış koşan Always Dreamiıng 4 birincilik, 1 ikincilik ve 1 üçüncülük ile kazancını 2.260.600 $’a taşıdı. İki hafta sonra Triple Crown’un bir diğer ayağı olan G1 Preakness Stakes’i koşması planlanan safkan bakalım kariyerine kazanarak devam edebilecek mi hep birlikte izleyeceğiz.

 

Son DüzenlenmePazar, 07 May 2017 13:59

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık