Menu

Derby Trial Stakes’i Waneta’nın geçtiği BEST SOLUTION kazandı Özel

13 Mayıs 2017 Cumartesi günü İngiltere’nin Lingfield Hipodromunda koşulan (Class 1) (Listed Race) Betfred Derby Trial Stakes’i, geçtiğimiz yıl Veliefendi Hipodromunda Waneta’nın kazandığı Enternasyonal G3 Trakya Koşusunu üçüncü tamamlayan Godolphin ekürisine ait Best Solution (Kodiac), jokeyi Pat Cosgrave ile kazandı.

2300 Metre çim pistte koşulan yarışta düzlükte rakiplerine kolay bir şekilde hakim olarak birinciliğe uzanan Best Solution’un arkasında ikinciliği Glencadam Glory (Nathaniel), üçüncülüğü ise Tartini (Giant’s Causeway) elde etti. Bu galibiyetiyle İrlanda ve İngiltere Derbisi öncesinde antrenörü Saeed Bin Suroor’un yüzünü güldüren başarılı safkan, kariyerinin 9’uncu startında 3’üncü birinciliğini elde ederken kazancını da 158.492 £’a yükseltti.

Waneta’nın Trakya Koşusunda geride bıraktığı Godolphin ekürisine ait bir diğer 3 yaşlı olan Top Score (Hard Spun) da, 6 Mayıs 2017 Cumartesi günü İngiltere Newmarket’te start aldığı G1 Qipco 2000 Guineas Stakes’i (İngiltere Erkek Tay Deneme) 7’nci olarak bitirmişti. Godolphin’e ait bu iki safkanın ortaya koyduğu başarılı performans, Waneta’nın geçen sene ne denli önemli bir başarıya imza attığının göstergesidir.

Son DüzenlenmeCumartesi, 13 May 2017 18:25

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık