Menu

Preakness Stakes – Kozlar yeniden paylaşılacak... Özel

20 Mayıs Cumartesi günü Pimlico hipodromunda Amerikan Triple Crown’unun ikinci ayağı olarak bu yıl 142.si koşulacak olan G1 Preakness Stakes için son hazırlıklar da tamamlandı. 1900 metre Kum pistte koşulacak olan 1.500.000 $ ödüllü koşu için 10 tay deklere oldu.

Kentucky Derbi galibi Always Dreaming’in favori olarak girdiği koşuya derbi ikincisi Lookİn At Lee, dördüncüsü geçen yılın Breeders Cup Juvenile şampiyonu Classic Empire, yine Derbi yarışı katılımcılarından Gunnevera ve Hence, Derbiyi pas geçerek Preakness için hazırlanan G1 Arkansas Derbi ikincisi Conquest Mo Money, G3 İllinois Derbi galibi Multiplier, G3 Lexington Stakes galibi Senior Investment ve çimde G3 galibi olan Term Of Art ve G2 Wood Memorial üçüncüsü Cloud Computing katılıyorlar.

Always Dreaming Derbi zaferinden bu yana hemen idman pistlerine dönerek düzenli çalışmaya başlaması ile çok şanslı olarak değerlendirilirken, Derbi’de yarış içinde birden fazla çarpışma yaşayarak gözü şişen ancak tedaviye hemen cevap vererek idmanlara başlayan Classic Empire’ın da bu koşuya çok hırslı hazırlandığı gözlerden kaçmıyor.

Conquest Mo Money’in süratlendireceği düşünülen yarışta son düzlük oldukça heyecanlı bir mücadeleye sahne olacak. Bu kez Classic Empire’ın da yarış içinde trafik sorunu yaşamadan yarışı önde takip etmesi söz konusu olabilir.

Victory Gallop’un ikinci olduğu bu değerli ve de önemli yarışın bazı kazananlarına bakarsak yarış tarihi açısından önemini daha iyi değerlendirmiş oluruz. Çok gerilere gidersek buraya yazamayacağımız kadar önemli ismin olduğu koşunun son 10 yılda kazanları arasında American Pharoah, Curlin ve tabii ki California Chrome var. Bu yarışın favorisi Always Dreaming’in babası Bodemeister ve Animal Kingdom ise bu yarışı ancak ikinci bitirebilen şampiyonlar. Bu yarışın tarihindeki ünlü düellolar arasında Damascus-In Reality, Secretariat-Sham, Affirmed-Alydar, Sunday Silence-Easy Goer, Real Quiet-Victory Gallop mücadelelerinin olduğunu düşünürsek 2017 Preakness’i bakalım hangi at veya atlar arasında geçecek hep birlikte izleyeceğiz.

Preakness Stakes - 1900 Kum  - 1.500.000 Dolar

St

Atın Adı

Jokeyi

Antrenörü

Muh.

1

Multiplier

Joel Rosario

Brendan Walsh

30-1

2

Cloud Computing

Javier Castellano

Chad Brown

12-1

3

Hence

Florent Geroux

Steve Asmussen

20-1

4

Always Dreaming

John Velazquez

Todd Pletcher

4-5

5

Classic Empire

Julian Leparoux

Mark Casse

3-1

6

Gunnevera

Mike Smith

Antonio Sano

15-1

7

Term of Art

Jose Ortiz

Doug O'Neill

30-1

8

Senior Investment

Channing Hill

Ken McPeek

30-1

9

Lookin At Lee

Corey Lanerie

Steve Asmussen

10-1

10

Conquest Mo Money

Jorge Carreno

Miguel Hernandez

15-1

Son DüzenlenmePerşembe, 18 May 2017 14:40

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık