Menu

Almanya’da Erkek Tay Deneme’yi POETIC DREAM kazandı Özel

21 Mayıs 2017 Pazar günü Köln şehrindeki Cologne Hipodromunda koşulan Prix Mehl-Mulhens-Rennen’i (Almanya Erkek Tay Deneme), Jaber Abdullah’a ait, Andreas Wöhler’in antrene ettiği Poetic Dream (3yş de Poet’s Voice – Zain Al Boldan, Poliglote), jokeyi Eduardo Pedroza ile kazandı.

1600 Metre çim pistte koşulan 153.000 € toplam ikramiyeli G2 mücadeleyi 1’34”83’lük derecesi ve koşunun son metrelerindeki muhteşem sprinti ile kazanan Poetic Dream, böylelikle kariyerinin 3’üncü startında 2’inci birinciliğine ve ilk Grup koşu galibiyetine imza atmış oldu. Yarış hayatına bu sene 3 yaşlı olarak başlayan ve Mart ayında Düsseldorf’da kazandığı yarışın ardından 18 Nisan 2017’de Fransa’nın Maisons-Laffitte Hipodromunda koşulan Prix Fuld’da ikincilik elde eden başarılı safkan, henüz yarış hayatının üçüncü yarışında Almanya Erkek Tay Deneme Koşusunu kazanarak klasını gösterdi.

Poetic Dream’ın az farkla arkasında koşunun ikinciliğini Lockheed (Exceed And excel) elde ederken, mücadeleden Empire Of The Star (Siyouni) üçüncü, Dragon Lips (Footstepsinthesand) dördüncü olarak ayrıldı.

İkinci annesi Ömer Halim Aydın’a aitti…

Almanya Erkek Tay Deneme Koşusunu kazanan Poetic Dream’in annesi Zain Al Boldan, başarılı yetiştirici Ömer Halim Aydın tarafından 2010 yılında Tattersalls satışlarından 13.000 Guineas’a satın alınan Carla (FR)’dır. Kendisi Listed galibi olan ve alındığında Fransa’da G3 galibi Svedov (FR) isimli bir yavrusu bulunan kısrak, Türkiye’de gebe olarak geldiği Intikhab isimli aygırdan Esther’i doğurmuş, İzmir’de sadece 8 kez start alabilen bu dişi tay 1 kez ikincilik, 4 kez de üçüncülük elde ederek yarış hayatını noktalamıştır. Annesi Carla (FR)’nın yaşamını yitirmesi nedeniyle Ömer Halim Aydın’a ait Trakya’daki harasında damızlık olarak ayrılan Esther’in, halihazırda 1 yaşında Akındayım’dan erkek, 2017 doğumlu Approve’dan dişi tayı bulunmaktadır.

Poetic Dream (IRE)

Poet’s Voice (GB)

Dubawi (IRE)

Bright Tiara (USA)

Zain Al Boldan (GB)

Poliglote (GB)

Carla (FR)

Son DüzenlenmeÇarşamba, 24 May 2017 11:26

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık