Menu

İrlanda Derbisini CAPRI kazandı… Özel

1 Temmuz 2016 Cumartesi günü İrlanda’nın ünlü Curragh pistinde koşulan G1 Dubai Duty Free Irish Derby’de zafere koşan isim, Derrick Smith, Mrs John Magnier ve Michale Tabor ortaklığına ait, A P O’Brien tarafından antrene edilen ve jokey Seamie Heffernan ile start alan Capri (3yş de Galileo – Dialafara, Anabaa)’nin oldu.

2400 Metre çim pistte koşulan 855.000 € birincilik ikramiyeli koşuyu 2’35”45’lik derecesi ile kazanan Capri’nin ardında ikinciliği Cracksman (Frankel) elde ederken, mücadeleden yine Coolmore’nin sahibi olduğu safkanlardan Epsom Derby galibi Wings Of Eagles (Pour Moi) üçüncü, Waldgeist (Galileo) ise dördüncü olarak ayrıldı.

Kariyerinin 9’uncu startında 4’üncü birinciliğine imza atan Capri bu galibiyetiyle kazancını 885.241 €’ya yükseltti. Başarılı safkan geçtiğimiz yıl 2 yaşlı olarak G2 Beresford Stakes’i kazanmış, G1 Criterium de Saint-Cloud‘da ise üçüncü olmuştu. Bu sene start aldığı G3 seviyesindeki ilk iki mücadeleden dördüncü ve üçüncülükle ayrılan Capri, Epsom Derby’yi ise 6’ıncı tamamlayabilmişti.

Son DüzenlenmePazar, 02 Temmuz 2017 16:00

Benzer Öğeler (etikete göre)

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık