Menu

RED GIANT pedigrisinin hakkını veriyor… Özel

Özçolak Stud, Özman Yetiştiricilik ve Turkish Bloodstock ortak girişimi ile Türkiye’ye 2017 yılında Yeni Zelanda’dan ithal edilen Red Giant (Giant’s Causeway - Beyond The Sun, Kingmambo) geçtiğimiz hafta sonunda fırtına gibiydi.

Aygırın 8 Temmuz 2017 Cumartesi akşamı start alan Red Butte isimli yavrusu Arlington Park’ta burun farkı ile kazanırken, Fairmount Park’ta piste çıkan bir diğer temsilcisi Pride Of Life çok kolay bir galibi yet elde etti.

Red Giant’ın 9 Temmuz 2017 Pazar günü Singapur’da 2 temsilcisi daha ortaya koydukları başarılı performansla dikkatleri üzerine çekti. Bunlardan Lim’s Regard start aldığı Hello Auckland Stakes’i sonlardaki etkili sprinti ile kazanırken, gelecekteki önemli yarışlara şimdiden göz kırptı.

Red Giant adına günün en önemli yarışı ise G1 Emirates Singapore Derby idi. Babasını bu yarışta temsil eden Nova Strike bundan önce katıldığı ve 5’inci olduğu G1 Queen Elizabeth II koşusundaki gibi hatalar yapmadı ve 2000 metre çim pistte koşulan önemli koşudan parlak bir performans sergileyerek baş farkı ile 3’üncü olarak ayrıldı.

Son DüzenlenmePazartesi, 10 Temmuz 2017 12:10

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık