Menu

Coral – Eclipse Stakes’i burun farkıyla ULYSSES kazandı Özel

8 Temmuz 2017 Cumartesi günü İngiltere’nin Sandown pistinde koşulan 283.550 £ birincilik ikramiyeli (British Champion Series) G1 Coral-Eclipse Stakes’i, Flaxman Stables’in sahibi olduğu ve Sir Michael Stoute’nin antrene ettiği Ulysses (4yş aa Galileo – Light Shift, Kingmambo), jokeyi Jim Crowley ile kazandı.

3 ve yukarı yaşlı İngilizlere mahsus 2000 metre çim pistteki mücadeleyi 2’03”49’luk derecesi ve bir burun farkı ile kazanan Ulysses (IRE), bu galibiyetiyle kariyerinin 10’uncu startında 4’üncü birinciliğine imza atarken, kazancını da 614.111 £’a yükseltti.

Kariyerinin ilk mağlubiyetini 2000 Guineas’ta Churchill’e geçilerek alan ve ardından G1 St. James’s Palaca Stakes’i Churchill dahil sezonun en iyi 3 yaşlılarını geçerek kazanan Barney Roy (Excelebration), ilk kez 3 yukarı bir yarışta start aldığı mücadeleyi çok az bir farkla kaybederken en az kazanan kadar alkışı hak eden bir performans ortaya koydu. Koşuda üçüncülüğü Desert Encounter (Halling), dördüncülüğü ise Cliffs Of Moher (Galileo) elde etti.

Son DüzenlenmePazartesi, 10 Temmuz 2017 13:20

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık