Menu

YURDABAK ve TEKİN Ortaklığından Amerika’da ilk birincilik Özel

Üniversite eğitimini Amerika’da sürdüren Yurdabak Ailesinin en genç atçısı Kaan Yurdabak ile yurtdışında uzun zamandır atçılık ve yetiştiricilik yapan Abdülsamet Tekin’in ortaklaşa sahip oldukları 4 yaşındaki Wathnan (Kitten’s Joy – Artisanal, More Than Ready), 11 Ağustos 2017 Cuma günü Ellis Park pistinde start aldığı claiming mücadeleyi jokeyi Carlos D. Lugo ile atbaşı birinci tamamladı.

Türk antrenörlüğünü Amerika’da başarılı ile temsil eden Murat Sancal tarafından antrene edilen Whatnan, 1700 metre mesafeli koşuyu Serious Ink isimli safkanla atbaşı olarak tamamlayarak 11’inci startında kariyerinin ilk birinciliğini elde etti.

Sancal’ın GALATASARAY’ı da kazandı…

Başarılı antrenör Murat Sancal, 13 Ağustos 2017 Pazar günü partneri Maria Sol Aller ile birlikte sahip olduğu 4 yaşındaki Fedai Kahraman yetiştirmesi Galatasaray (Colonel John – No Warning, Golden Missile) ile de bir birincilik daha elde etti. Belterra Park’ta 1600 metre kum pistte jokey Carlos D. Lugo ile start alan safkan, kariyerinin 12’nci startında 3’üncü birinciliğini elde etmiş oldu.

Son DüzenlenmePazartesi, 14 Ağustos 2017 18:30

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık