Menu

HORSE RACING IRELAND’ın 2017 Raporundan alıntılar… Özel

Yetiştiricilik;

İrlandalı safkan yetiştirmek küresel sahnede hem çok başarılı, hem de çok etkileyicidir. Bu etki hem üretim seviyeleri, hem de şüphesiz ve daha da önemlisi kaliteden geliyor. İrlanda, en çok tay üreten ve en fazla aktif kısrak sayısına sahip üçüncü ülkedir. Ayrıca 2017’de şu ana kadar Avrupa’da yavruları en çok ikramiye kazanan 12 aygırın 9’unun da aralarında bulunduğu dünyanın birçok lider aygırı İrlanda’da kalmaktadır. Bu aygırlar: Galileo, Dark Angel, Invincible Spirit, Sea The Stars, Kodiac, Pour Moi, Fastnet Rock, Acclamation ve Iffraaj (şu an Britanya’da kalıyor)

Safkan satışları;

Safkan satışları, İrlanda, ABD, Büyük Britanya, Fransa, Avustralya ve Japonya’da yer alan en değerli satışlarla birlikte, öncelikle halka açık şekilde açık arttırma yoluyla yapılmaktadır. Ayrıca önemli sayıda özel satışlar da vardır ve bu satışlarda çok değerli bazı atlar da yer alabilir. Müzayede şirketleri güçlü pazar pozisyonları kurmuş, lider safkan alıcı ve satıcıları cezbeden ve çok saygı gösterilen tarihi şirketlerdir. Bunların en başında; Tattersalls (İrlanda ve Büyük Britanya), Goffs (İrlanda ve Büyük Britanya), Inglis (Avustralya), Magic Millions (Avustralya), Keeneland (ABD), Fasig-Tipton (ABD), JRC (Japonya) ve Arqana (Fransa) gelmektedir.

Toplam Satış Değerleri – Tay Sayısı – Aygır Sayısı;

Satış rakamları, 2016 yılı için o ülkede yapılan açık arttırma satışlarının toplam değerini temsil etmektedir. Ancak İrlanda, İngiliz ve Fransız satışları, İrlandalı satıcıların İngiliz ve Fransız satışlarındaki satışları için düzeltilmiştir. ABD, Avustralya ve Japonya’daki safkan satışlarının büyük çoğunluğunun, satıcıların sırasıyla her bir ülkedeki yetiştirilen atları satmasıyla gerçekleşeceği kabul edilmektedir. Taylar ve aygırlar için İrlanda ve Büyük Britanya dataları 2016, diğerleri için 2015’e aittir.

 

Son DüzenlenmePerşembe, 07 Eylül 2017 18:20

Benzer Öğeler (etikete göre)

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık