Menu

Abu Dabi’de koşu değişti MURAAQIB kazandı Özel

10 Kasım 2017 Cuma günü Abu Dabi’de koşulan 1.2 milyon avro ikramiyeli G1 Sheikh Zayed bin Sultan Al Nahyan Jewel Crown Koşusunda son gülen Muraaqib oldu.  Koşunun son düzlüğündeki zorlu mücadeleden RB Burn boyun farkıyla galip ayrıldı ama rakibine faul yaptığı gerekçesiyle komiserler sıralamayı değiştirerek, Muraaqib’ı birinci ilan ettiler. Koşudaki sıra değişikliği kararı yaklaşık kırk dakikalık bir inceleme sonucunda gerçekleşti. Muraaqib’ın jokeyi Jim Crowley; “Sonucun değişeceğinden emindim. Çok ciddi iki tampon yedim ve bu da benim koşuyu kaybetmeme neden oldu.” dedi. Çim pistteki 1600 metrelik koşu 1’41”85 gibi iyi bir dereceyle sonuçlandı.

Sheikh Hamdan bin Rashid Al Maktoum’un sahibi olduğu Muraaqib, yarışseverlerimizin yakından tanıdığı bir isim. 5 yaşındaki bu safkan, yaklaşık iki ay önce Uluslararası Malazgirt Koşusunu kazanmıştı. Muraaqib, start aldığı 10 koşuda 8 birincilik, 1 ikincilik, 1 dördüncülük elde etti. Bu başarılı safkan, Fransa dışında ilk kez İstanbul’da koşmuştu. Antrenörü Francois Rohaut koşu sonrası yaptığı açıklamada; “Önümüzdeki yıl, İstanbul ve Abu Dabi’de yine koşmayı planlıyoruz.” dedi.

Festivalin kapanışında düzenlenen uluslararası pony koşusunu, İngiltere adına yarışan Mia Ann Nichols kazandı. Bu koşuya Frankie Dettori’nin oğlu Rocco da katıldı.

Son DüzenlenmeCumartesi, 11 Kasım 2017 10:35

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık