Menu

Atlarımız Dubai’ye Gidemiyor! Özel

2018 yılı Dubai World Cup Carnival’a (DWCC) katılmak için ülkemizden 10 safkanın başvurusu yapılmıştı. Emirates Racing Authority (ERA) tarafından yapılan değerlendirmede; Piano Sonata’nın 103 handikap puanı, Touch The Wolf’un 103, Oğlum Berat’ın 102 ve Copperfield’in 97 handikap puanı ile karnaval koşularına başlayabilecekleri belirtilmişti.

Son altı ay içinde, İstanbul Büyükada’da saptanan bir ruam vakası, safkanlarımızın yurt dışına çıkışlarını ve tüm planları engelledi. Yetkililer bu olumsuzluğun ortadan kaldırılması için hemen girişimlere başlandığını ve eylül ayındaki uluslararası koşulara kadar sorunların çözüleceğini belirtiyorlar.

Karnavala kabul edilen safkanlar açıklandı

Meydan Grup, 11 Ocak Perşembe günü başlayacak Karnavala kabul edilen safkanların listesini yayımladı. Listede 15 değişik ülkeden, G1 koşu kazanmayı başarmış 14 safkan yer alıyor. Karnaval için ön kayıt yaptırılan safkanların sayısı da 132 olarak açıklandı. Bazı uluslararası yıldızlar, 31 Mart Cumartesi gününe kadar düzenlenecek karnavalın 10 yarış gününde start alacaklar. Thoroughbred’ler için 61, safkan Arap atlarına da 4 koşu düzenlenecek bu süreçte toplam 10.870.000 dolar ikramiye dağıtılacak.

Karnavalda Birleşik Arap Emirlikleri çıkışlı Godolphin, Sh. Hamdan gibi ekürilerin yanı sıra İngiltere, Fransa, İrlanda ve Güney Afrika’dan getirilen safkanları da izleyeceğiz. 

Yıldızlardan Bir Demet

Dünyanın bir numaralı uzun mesafe atı Vazirabad’ın G2 Dubai Gold Cup’ta hat-trick yapmak için karnavala gelmesi ve 1 Mart günü G3 Nad Al Sheba Trophy’de start alması bekleniyor.

World Approval, geçtiğimiz yıl katıldığı 6 koşuda 5 birincilik elde ederek tüm dikkatleri üzerine toplayan bir safkan oldu. Katıldığı son 3 G1 koşu zaferini BC Mile ile noktalayan World Approval, Eclipse ödüllerinde yılın çim pist atı adayı. World Approval son gün koşulacak 6 milyon dolar ödüllü G1 Dubai Turf’ü hedefliyor.

Andre Fabre’nin antrenörlüğünü yaptığı Godolphin Ekürisi’nin ünlü safkanlarından Talismanic ve Cloth Of Stars da karnavala renk katması beklenen isimler. Talismanic geçen sezonun G1 BC Turf, Cloth Of Stars da G1 Prix Ganay galibi isimler.   

Güney Afrika’dan G1 The Sun Met galibi Şampiyon Whisky Baron ile 2017 G1 SA Derby galibi Al Sahem’in de karnaval ve son gün koşularında iddialı olabilecekleri belirtiliyor.

Son DüzenlenmeCumartesi, 06 Ocak 2018 15:06

1 yorum

  • Emrah Alevli
    Emrah Alevli Salı, 09 Ocak 2018 00:13 Yorum Linki

    Geçen yıl Graystormu ağız tadiyla izleyememiştik bu yılda bu haber biz yarışseverler için moral bozucu oldu.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık