Menu

Dubai’de Tanıdık İsimler… Özel

Dubai karnavalın ikinci yarış günü 18 Ocak 2018 Perşembe gerçekleşiyor. Yedi koşunun yer aldığı programda, ülkemizde yapılan Uluslararası Yarış Festivallerinde izleme olanağını bulduğumuz Leshlaa, Dream Castle, Top Score gibi isimler de yer alıyor. Godolphin Ekürisinin sahibi olduğu bu safkanlardan Top Score, 2016 Trakya Koşusunda Waneta’ya geçilerek ikinci kalmıştı. Leshlaa 2017 G2 Anadolu Koşusu birincisi; Dream Castle da yine geçen yılın G2 Topkapı Koşusu ikincisi olmuşlardı. Günün koşuları ve şanslı gösterilen isimler şöyle:

1.KOŞU: Dişi Tay Deneme’nin provası niteliğindeki bu mücadeleye Godolphin Ekürisi üç safkanla katılıyor.  İngiltere’de 2 koşu kazanan Expressiy ve katıldığı tek koşuyu kazanan Caring Touch ekürinin öne çıkan isimleri görünüyor.  Meydan Hipodromunda katıldığı maiden koşuyu parlak biçimde kazanan Rayya’nın bu deneyimi ona avantaj sağlayabilir.

2.KOŞU: Genellikle BAE’de koşan ve düşük puanlı safkanlar için programa eklenen handikap koşuda Godolphin ekürisi safkanlarından Cappazeno ve Dowayla öncelikle düşünülmeliler.  Rothernburg, Zanszoon, Tried And True da birincilik şansı olan safkanlar.

3.KOŞU: Amerika’da katıldığı grup koşularda plase yapan Kimbear favori. Ekürilerden veliaht prense ait Manahir, Godolphin’in safkanı Mountain Hunter ve Thegreatcollection daha sonra şans verilen isimler.Sürpriz Rodaini’den gelebilir.

4.KOŞU: Koşuda start alacak sekiz safkanın üçü Godolphin Ekürisine ait. Katıldığı koşunun ikisini kazanan Team Talk ve Anadolu Koşusu birincisi Leshlaa öne çıkan isimler. Yarış gören Light The Lights rakip olacak. 

5. KOŞU: Günün tek açık koşusu G3 Dubawi Stakes’te geçen hafta nefessiz görünen Reynoldtothewizard bu kez birinciliğe çok yakın. Rakibi Muarrab görünüyor. Sürpriz My Catch’ten gelebilir.

6.KOŞU: Koşuya dörder safkanla katılan Şeyh Hamdan ve Godolphin ekürilerinin mücadelesi zorlu geçecek. Faatinah favori ama Baccarat ve ekürileri Van Dar Decke ile Kananee hata affetmezler. Danzeno yarış gördü, farklı koşabilir.

7.KOŞU: Büyük favori olarak girdiği G2 Topkapı Koşusunda geçilen Frankel tayı Dream Castle ile Trakya koşusunda Waneta’ya geçilen Top Score en şanslı isimler. İngiltere’de listed koşu birincilikleri bulunan Khafoshememi ve Güney Afrika’da koşan Icy Trial da şans verilen isimler arasında yer alıyorlar.

Son DüzenlenmePerşembe, 18 Ocak 2018 12:11

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık