Menu

Dubai’de Mücadele Çok, Sürpriz Yok… Özel

Dubai karnavalın 2. yarış günü, 18 Ocak 2018 Perşembe Meydan Hipodromunda gerçekleşti. Yedi koşuya 18 safkanla katılan Godolphin Ekürisi, üç koşuda birinciliğe uzandı. Günün koşularını genellikle favori ya da ikinci atların kazanarak yarış severleri yanıltmadı.

Günün tek açık koşusu, G3 düzeyindeki Dubawi Stakes’ti. Kum pistteki 1200 metrelik koşuda, Godolphin Ekürisi safkanı Comicas (Distorted Humor - Abby's Angel) güçlü rakibi Muarrab’ı 1 boydan fazla farkla geçmeyi başardı. İki safkan, bundan yaklaşık üç hafta önce, Meydan Hipodromundaki aynı mesafeli koşuda birlikte start aldılar ve Muarrab bu rakibini kolayca geride bırakmıştı. Dubawi Stakes’e ilişkin bir başka ilginç not, Godolphin Ekürisinin bugün bir atla katıldığı, tek koşu olmasıydı. William Buick’in bindiği Comicas, bu zorlu mücadelede 1’12”44 yaptı. Koşunun üçüncüsü Reynoldothewizard, dördüncü My Cath oldular.

Günün bir diğer sonucu merakla beklenen koşusu da, 3 yaşlıların dişi tay deneme provası olan günün ilk koşusuydu. Baştan sona Rayya, Winter Light (Shamardal - Eastern Joy) mücadelesinden burun ucu ile galip ayrılan Winter Light oldu. Expreesiy ile Sa’Ada çok uzak farklarla tabelanın diğer sıralarını paylaştılar. Kum pistteki 1400 metrelik koşuyu 1.24.45 ile kazanan Godolphin Ekürisi safkanına Patrick Cosgrave biniyordu.

175 bin dolar toplam ikramiyesiyle, gecenin en pahalı handikap koşusu olan çim pistteki 2000 metrelik mücadeleden geçen hafta bir yarış gören Light The Lights (Western Winter - First Arrival)  galip ayrıldı. Godolphin Ekürisi safkanları Blair House ile Leshlaa ikinci ve üçüncü oldular. Sharpalo dördüncülükte kaldı. Koşuyu burun ucu ile kurtaran Light The Lights 2.01.82 yaptı.

Çim pistteki 1200 metrelik handikapta, günün diğer koşularına benzer bir mücadele izledik. Şeyh Hamdan ekürisinin Avustralya’da start alan safkanlarından Faatinah (Nicconi – Alqwah), Baccarat, Van Der Decken ve Silver Light’ı az farklarla geride bıraktı. Jim Crowlwy’in bindiği safkan 1.09.64 gibi iyi bir derece gerçekleştirdi.

USA’dan çok formda gelen Kimbear (Temple City - Sky Dreamer) kum pistteki 1600 metrelik koşuyu hiç zorlanmadan kazandı. Patrick Dobbs’un bindiği Kimbear 1.37.99’luk derece gerçekleştirdi. Tabelanın diğer sıralarını Layl, Rodaini ve Thegreatcollection paylaştılar.

Karnavala katılan düşük puanlı atlar için programa eklenen handikap koşuda, Janszoon (Dubawi – Adventure) parlak bir yarış yaparak, gelecek haftalarda daha güçlü rakiplerle mücadele edebileceği izlenimini verdi. Silvestre De Sousa’nın bindiği safkan, çim pistteki 2000 metrelik koşuyu 2.01.89 ile tamamladı. Tabelanın diğer sıralarını Rio Tigre, Mustahdaf ve Busker paylaştılar.

Gecenin kapanışını, Godolphin Ekürisi safkanı Salsabeel (Exceed And Excel – Tokyo Rose) yaptı. Çim pistteki 1600 metrelik koşuyu 1.35.90 gibi parlak bir dereceyle kazanan Salsabeel’e William Buick biniyordu. Hornby’nin ikinci ayrıldığı mücadelede, Hors De Combat üçüncü, Khafoo Shememi dördüncü olarak ayrıldılar. 

Son DüzenlenmeCuma, 19 Ocak 2018 11:37

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık