Menu

GODOLPHIN Karnavalın Tadını Çıkarıyor Özel

Dubai karnavalın üçüncü yarış gününde koşulan sekiz koşudan dördünü Godolphin Ekürisi kazandı. Bu koşuların arasında günün tek açık koşusu olan G2 Cape Verdi ve 2000 Guineas Trial gibi önemli mücadelelerde yer alıyor.  

3 ve yukarı yaşlı dişilere ait karnavaldaki iki açık koşudan biri olan G2 Cape Verdi’de Promising Run (Hard Spun – Aviacion) rahat bir birincilik elde etti. Startla birlikte öne düşen Rehana, onu takip eden güçlü rakibinin ataklarına direnemeyerek ikincilikte kaldı. Patrick Cosgrave’in bindiği Promising Run, çim pistteki 1600 metrelik koşuyu 1.36.56 ile tamamladı. Godolphin Ekürisinin bu safkanı, 2016 yılında, Veliefendi Hipodromundaki Uluslararası İstanbul Koşusunu da kazanmıştı. Cape Verdi’de tabelanın diğer sıralarını Aljuljallah ile Opal Tiara paylaştılar. 

Günün sonucu merakla beklenen koşuları arasında 2000 Guineas’ın provaları da vardı. Kayıtlı tay sayısının çokluğu nedeniyle bölünen koşunun ilkinde Godolphin Ekürisi tayı Gold Town (Street Cry – Pimpernel) güvenenleri yanıltmadı. William Buick’in bindiği safkan kum pistteki 1400 metrelik koşuyu 1.25.08 yaparak 4 boydan fazla farkla kazandı. Koşunun ikincisi Roland Rocks, üçüncü Roy Orbison, dördüncü Wasim oldular.

Provaların ikincisi, baştan sona El Chapo (Lethal Force - Never Lose), Racing Country mücadelesi şeklinde geçti ve kazanan Luke Morris’in bindiği El Chapo oldu. 1.26.09 ile sonuçlanan koşuda; One Season, Arroway ve Gotti az farklarla diğer sıraları paylaşan isimler oldu.  

8 safkanın katıldığı günün ilk koşusunda Godolphin Ekürisi Don’t Give Up (Dubawi - Avongrove) ile açılışı yaptı. Gerald Moss’un bindiği safkan, Dubai’de ilk startını bu koşuyla aldı. Kum pist deneyimi de olmayan Don’t Give Up, 2000 metrelik koşuyu 2.05.65 ile kazanırken, Saltarin Dubai ikinci, Alabaster üçüncü, Barreesh dördüncü oldular.

Düşük puanlı safkanlar için düzenlenen kum pistteki 1600 metrelik handikap koşuyu, öndeki yerini hiç kaybetmeyen ve kapanmayan Mickael Barzalona’nın bindiği Claim The Roses (Speightstown – Reboot) kazandı. Jebel Ali’de Frankyfourfingers’a geçilip, Dubai’deki koşusunda az farklarla üçüncü kalan safkanın sahibi ve antrenörlüğünü Salem bin Ghadayer yapıyor. 1.37. 63 ile biten koşuda, Sea Skimmer sondaki ataklarıyla ikinci oldu. Tabelanın diğer sıraları Mazeed ile Munaaser’ın oldu.

Karnavalın çim pistteki en uzun mesafeli koşularından 2810 metrelik handikapta anası Galileo kızı olan Red Galileo favori gösteriliyordu ama kazanan Galileo – Milanova orijinli Los Barbados oldu. Andre Le Viries’in bindiği Los Barbados, startla birlikte liderliğini aldığı koşuyu yavaş tempoda götürünce son metrelere de diri girme şansını buldu. 2.58.78 ile sonuçlanan koşuda Prince Of Arran, Naturel Scenery ve Red Galileo diğer sıraları paylaştılar.

Günün tek kıa mesafeli yarışı olan çim pistteki 1000 metrelik koşu büyük mücadeleye sahne oldu. Pat Sumullen’ın bindiği Dutch Masterpiece (Dutch Art - The Terrier) birinciliğe uzanırken, Jordan Sport ikincilikte, Yard Line üçüncülükte, Out Do dördüncülükte kaldı. Dutch Masterpiece, koşuyu 0.57.84 ile tamamladı. 

Günün açılışı gibi, kapanışı da Godolphin Ekürisinden geldi. Türkiye’den üzerine müşterek bahis oynanmayan 8. Koşuda eküri safkanlar Mountain Hunter Lonhro  – Tamarillo) ile Bank Sea ilk iki sırayı paylaştılar. In The Lop üçüncü, Carbon Dating dördüncü oldu. Christophe Soumillon’un bindiği Mountain Hunter, çim pistteki 2000 metrelik koşuda 2.02.93’luk derece gerçekleştirdi.   

Son DüzenlenmeCuma, 26 Ocak 2018 12:57

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık