Menu

Güle Güle Gun Runner… Özel

Pegasus World Cup’ı kazanarak yarış pistlerine veda eden Gun Runner (Candy Ride - Quiet Giant), bu koşudaki 7 milyon dolar birincilik ikramiyesiyle, toplam kazancını 15.988.500 dolara yükseltti. Böylece Kuzey Amerika’da en çok kazanan safkanlar arasında ikinci sıraya yerleşti. 17 milyon doları aşkın kazancıyla Arrogate liste başında yer alıyor.

2017 Eclips Awards’da yılın yaşlı erkek atı ve yılın atı seçilen Gun Runner 19 startta 12 birincilik, 3 ikincilik, 2 üçüncülük elde etti ve katıldığı son beş G1 koşudan da birincilikle ayrıldı. Gun Runner Three Chimneys Farm’da, bu sezon 70 bin dolar bedelle aşımlara başlayacak.

Büyük şampiyon, favori olarak girdiği 2018 Pegasus World Cup’ta kendine güvenenleri yanıltmadı ve kum pistteki 1800 metrelik koşuyu 1.47.41 ile kolayca kazandı. West Coast 2,5 boy geride ikinci kalırken, Gunnevera, Fear The Cowboy, ve Seeking The Soul diğer sıraları az farklarla paylaştılar.  Koşuya Florent Geroux ile katılan Gun Runner son 17 koşusunu da aynı jokeyle yaparak ilginç bir rekora daha imza attı.

Yarış dünyası, 31 Mart günü, Meydan Hipodromunda koşulacak 10 milyon dolar ikramiyeli Dubai  World Cup’a odaklandı. West Coast, Gunnevara, Sharp Azteca ve Collected, Pegasus World Cup’ın rövanşına Dubai World Cup’ta çıkacaklar.    

Son DüzenlenmePazartesi, 29 Ocak 2018 11:31

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık