Menu

Dubai’de Godolphin Rüzgarı dinmiyor… Özel

Karnavalın 4. yarış gününde de Godolphin Ekürisi safkanları rakiplerine şans tanımadı. Beş koşusuya toplam 12 safkanla katılan eküri, bunlardan birini burun ucuyla kaybederken,   dördünü kazanmayı başardı. Godolphin’in kazandığı koşular arasında günün iki G2 mücadelesi de yer alıyor. Sonuçlar şöyle:

1.KOŞU: 

Safkan Arap atlarının kum pistteki koşusu, G1 Al Maktoum Challenge R2’de mesafe 2200 metreye çıkınca,  Barnamaj (No Risk Al Maury – Tashreefat) güçlü rakibi Paddy's Day’den rövanşı aldı. Jim Crowley’nin bindiği Barnamaj, 2.29.87 ile birinciliğe uzanırken, bu mesafenin de rekorunu kırdı. Koşunun üçüncüsü Jaheer, dördüncü Al Zaahir oldular.

2.KOŞU:

Günün İngiliz atlarına ait ilk açık koşusu olan G2 Al Rashidiya’da ilk üç sırayı Godolphin Ekürisi safkanları paylaştı. Oisin Murphy’nin bindiği favori Benbatl (Dubawi  - Nahrain) beklenenden de kolay bir birincilik elde etti. Bay Of The Poets, Bravo Zolo ve Light The Lights tabeladaki diğer isimler oldular.  Çim pistteki 1800 metrelik koşu, 1.48.42 ile sonuçlandı.

3.KOŞU:

Kısa mesafeli handikap koşuda Gerald Mosse’un bindiği Jordan Sport (Dubawi  - Wonder Why) Steady Pace’i burun farkıyla geçmeyi başardı. Tabelanın diğer sıralarını Sir Maximilian ile Tupi paylaştı. Çim pistteki 1200 metrelik koşuyu çıktığı gibi kazanan Jordan Sport, 1.10.82’lik derece gerçekleştirdi.

4.KOŞU:

Günün güvenilir favorilerinden Kimbear, koşuyu temposunun altında götürünce, Boynton (More Than Ready - Baffled) güçlü rakibini ikincilikte bırakarak, çıktığı gibi kazanmayı başardı. William Buick’in bindiği Boynton, kum pistteki 1600 metrelik koşuyu 1.36. 97 ile tamamladı. Stunned üçüncü, Ross dördüncü oldular.

5.KOŞU:

250.000 dolar ikramiyesiyle günün en yüksek ikramiyeli koşusu G2 Al Fahiti Fort’ta da gülen taraf yine Godolphin Ekürisi oldu. Jungle Cat (Iffraaj - Mike's Wildcat)’in kazandığı koşuda, ekürinin diğer safkanları Dream Castle ile D’bai 3. ve 4. oldular.  Dubai’de ikinci kez koşan Janoobi bir boydan az farkla  2.’likte kaldı. James Doyle’un bindiği Jungle Cat, çim pistteki 1400 metrelik koşuda 1.22.40 gibi iyi bir dereceyle gerçekleştirdi. 

6.KOŞU:

Godolphin Ekürisinin olmadığı tek koşuda zorlu bir mücadele bekleniyordu ama Drafted (Field Commission - Keep The Profit) kolay bir birincilik elde etti. Yalta, Raven’s Corner ve Claim The Roses diğer sıraları paylaşan isimler oldular. Sam Hitchcott’un bindiği Drafted kum pistteki 1400 metrelik koşuda 1.24.21 ile birinciliğe uzandı.

7.KOŞU:

Günün kapanışı da Gold Star (Nathaniel  - Tanzania) ile Godolphin Ekürisinden geldi. İlk beş sırayı paylaşan safkanlar arasındaki fark bir boy dolaylarında kalırken Godolphin safkanları; Walton Street ikinci, Eynhallow dördüncü, Huge Future beşinci oldular. Koşunun üçüncüsü Janszoon oldu. Chirostophe Sumilion’un bindiği Gold Star çim pistte gerçekleşen 2410 metrelik mücadelede 2.30.78 yaptı.

Son DüzenlenmeCuma, 02 Şubat 2018 10:55

1 yorum

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık