Menu

Karnavalda Güzel Koşular İzledik Özel

Dubai Meydan Hipodromundaki karnavalın beşinci yarış günü zorlu mücadelelere sahne oldu. Günün önemli koşularından G2 Al Maktoum Challenge R2 ve listed 1000 Guineas’yi Godolphin Ekürisinin favori safkanları kazanırken, G3 Al Shindagha Sprint’de sürpriz şansı verilen isimlerden My Catch birinciliğe uzandı. Sonuçlar şöyle:

1.KOŞU:

Kum pistteki Dişi Tay Deneme Koşusu, daha önce koşulan 1400 metrelik prova yarışındaki sırayla sonuçlandı. 200 metre uzayan mesafe favori Winter Lightning (Shamardal - Eastern Joy) için avantaj oldu ve rakibi Rayya’yı bu kez kolayca geçmeyi başardı. Koşunun üçüncüsü de yine Expressiy oldu. Patrick Cosgrave’in bindiği Winter Lightning, 1600 metrelik koşuyu 1.38.19 ile tamamladı.

2.KOŞU:

Düşük puanlı safkanların bir araya geldiği kum pistteki 1900 metrelik handikap koşuyu Adrie De Vries’in bindiği Street Of Dreams (Shamardal - Express Way) düzlükteki güçlü ataklarıyla kolay kazandı. Galvanize sonlarda hayli düşen temposuna rağmen Bois De Boulogne’dan ikinciliği kurtardı. 1.59.81 ile biten koşuda, Sea Skimmer dördüncü oldu.

3.KOŞU:

Kum pistte, 1200 metrelik G3 Al Shindagha Sprint’i My Catch (Camacho  - Catch The Sea) kazandı. İç starttan çıkma avantajını çok iyi değerlendiren My Catch’in jokeyi Patrick Dobbs rakiplerini yanına sokmadan 1.12.50 ile kolay bir birincilik elde etti. Favori Comicas bir hayli gerilerde bekleyince, Reynaldothewizard’tan ikinciliği baş farkıyla kurtarabildi.  Şeyh Hamdan Ekürisi safkanlarından Muarrab bekleneni veremezken, Tamool dördüncü oldu.

4.KOŞU:

Çim pistteki 1000 metrelik handikap koşuda, favori Hit The Bit (Exceed And Excel – Selinka) güvenenleri yanıltmadı ve kolay bir birincilik elde etti. Diğer sıraları; Dutch Masterpiece ile Hamdan Ekürisi safkanları Waady ve Eqtiraan paylaştılar. Oisin Murphy’nin bindiği Hit The Bit  0.59.77’lik bir derece gerçekleştirdi.

5.KOŞU:

Günün en önemli mücadelesi olan G2 Al Maktoum Challenge R2’de bir başka favori, Godolphin Ekürisi safkanı Thunder Snow (Helmet - Eastern Joy) Christophe Soumillon ile zor da olsa kazandı. North America burun farkıyla ikincilikte kalırken, Heavy Metal üçüncü, Furia Cruzada dördüncü oldu. Kum pistteki 1900 metrelik koşu, 1.57.89 ile sonuçlandı.

6.KOŞU:

Meydan Classic’in provası olan koşuda favori Zaman yer tutmak ve sprint yapmakta hayli gecikince, koşuyu yarım boy farkla kazanan Wasim (Acclamation  - Quiet Protest) oldu. Tabelanın son sıralarını Centenary Diamond ile Circle Dream tamamladılar. Adrie De Vries’in başarılı binişiyle birinciliğe uzanan Wasim çim pistteki 1400 metrelik koşuda 1.24.57 yaptı.

7.KOŞU:

Günün finaline beş safkanla katılan Godolphin Ekürisi, ilk üç sıranın sahibi oldu. Bu yıl Veliefendi’de Uluslararası Anadolu Koşusunu kazanan Leshlaa (Street Cry- Vine Street) ekürileri Blair House ve Banksea’nin önünde birinciliğe uzandı. Born To Be Alive dördüncü oldu. Böylece günün açılışı gibi, kapanışı da Godolphin Ekürisi ve jokey Patrick Cosgrave’den geldi. Leshlaa çim pistteki 2000 metrelik koşuda 2.02.33’lük derece gerçekleştirdi.

Son DüzenlenmeCuma, 09 Şubat 2018 10:57

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık