Menu

GOLD TOWN, Kentucky Derby Yolunda… Özel

Dubai Karnavalın 6. yarış gününde de genellikle favori isimler kazandı. G3 UAE 2000 Guineas’in galibi Gold Town, son gün koşulacak G2 UAE Derby’nin de favorisi durumuna geldi. UAE Derby’yi kazanan tay, G1 Kentucky Derby’ye doğrudan katılma hakkı elde ediyor. Safkan Arap atlarının G2 mücadelesinde de bir başka favori Paddy’s Day birinciliğe uzanırken, Süper Cumartesi koşulacak G1 Al Maktoum Challenge R3’ün şanslı isimleri arasına girdi.

Günün koşularında alınan sonuçlar şöyle:

1.KOŞU:

Safkan Arap Atlarının G2 koşusunu, son 100 metrede rakiplerine üstünlük sağlayabilen Paddy’s Day (Burning Sand - AK Loretta), jokeyi Patrick Dobbs ile kazandı. Bir boy gerisinde Cakouet De Bozouls 2., Af Al Sajanjle üçüncü oldular. Bu iki safkan arasındaki ikincilik mücadelesi burun farkıyla sonuçlandı. Kum pistteki 1600 metrelik koşunun derecesi 1.47.00 oldu.

2.KOŞU:  

Ekürisinin tempo verdiği 2435 metrelik koşuda, iki yıl önce Waneta ile koşan,  Best Solution (Kodiac  - Al Andalyya) kolay bir birincilik elde etti. Beş boy geride Golden Wood 2.’likte, eküri Memorial Day 3.’lükte, Majeed 4.’lükte kaldı. Patrick Cosgrave’ın bindiği Best Solution koşuyu 2.31.40 ile tamamladı. Bu safkan süper cumartesi koşulacak G2 City Of Gold’da şimdiden favori gösteriliyor.

3.KOŞU:

Kum pistteki 2000 metrelik koşuda Christope Soumillon’un bindiği bir başka Godolphin safkanı Don'T Give Up (Dubawi  – Avongrove) starttan çıktığı gibi birinciliğe uzandı. Saltarin Dubai’nin 2. kaldığı koşuda, iyi çıkış yapamayan Alabaster son metrelerde de direnemeyince, 3.’lükle yetindi. İlk 1000 metresi yavaş giden koşu, 2.05.20 ile sonuçlandı.

4.KOŞU:

Startla birlikte en dışa çıkan Dutch Masterpiece ile High On Life (Invincible Spirit - Lovely Thought) mücadelesinde son gülen, Mickael Barzalona’nın bindiği High On Life oldu. Bu iki safkanın temposuna ayak uyduramayan Out Do ile Jordan Sport tabelanın diğer sıralarını paylaştılar. Düz çim pistteki 1200 metrelik koşu 1.09.71 gibi iyi dereceyle sonuçlandı.

5. KOŞU:

Gecenin en önemli mücadelesi olan G3 UAE 2000 Guineas’ta büyük favori Gold Town (Street Cry - Pimpernel) güvenenlerini yanıltmadı ve 10 boydan fazla farkla birinciliğe uzandı. William Buick’in bindiği bu tay, kum pistteki 1600 metrelik koşuyu 1.37.77 ile kazanırken gecenin de yıldızı oldu. Tabelanın diğer sıralarını Gotti, Last Voyage ve El Chapo paylaştılar.

6.KOŞU:

Dubai’deki en uzun mesafeli,  çim pistte 3200 metrelik koşuyu, Prince Of Arran (Shirocco - Storming Sioux) James Doyle ile kazanırken, geçen yarışında geçildiği Los Barbados’u az farkla 2.’likte bırakarak rövanşı aldı. Red Galileo da bu zorlu mücadeleden 3. çıktı. Koşunun 4.’sü rakiplerinin 1 boy gerisinde kalan Barreesh. 3200 metrelik koşuda derece. 3.22.99 oldu.

7.KOŞU:

Gecenin kapanışını, Meydan’da bir yarış gören, Oisin Murphy’nin bindiği Hors De Combat (Mount Nelson - Maid For Winning) yaptı. Treasury Notes, Khafoo Shememi ve Manahir tabelada yer bulan diğer isimler oldular. Çim pistteki 1600 metrelik koşu 1.36.63 ile sonuçlandı. 

Son DüzenlenmeCuma, 16 Şubat 2018 10:40

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık