Menu

Dubai’de Sürpriz yok… Özel

Dubai Karnavalın 9. Yarış Günü gerçekleşen grup ve listed koşularda favoriler genellikle geçilirken, onlara rakip gösterilen isimler ise birinciliğe uzandılar. İngiliz atlarına ayrılan 6 koşuya 16 safkanla katılan Godolphin Ekürisi 4 birincilik, 2 ikincilik, 2 üçüncülük ve 2 dördüncülük elde etti. Ünlü Eküri, büyük favori gösterildiği UAE Oaks’u ise kazanamadı. Günün sonuçları şöyle:

1.KOŞU: 

Safkan Arap atlarına ait, kum pistte 2000 metre mesafeli, G1 Al Maktoum Challenge R3’te Ziyadd (Bibi De Carrere - Mizzna) jokeyi Richard Mullen ile birinciliğe uzandı. Bu safkan Meydan Hipodromundaki ilk startında, pist rekoruna çok yakın bir derece, 2.14.54 yaptı. Tabelanın diğer sıralarını Barnamaj, Paddy’s Day ve Af Al Sajanjle paylaştılar.

2.KOŞU:

Çim pistteki 1600 metrelik listed koşu olan Meydan Classic’te Wasim koşmayınca Zaman (Dutch Art - Wake Up Call) ciddi favori durumuna geldi ve kendine güvenenleri yanıltmadı. William Buick’in bindiği Zaman, 1.36.69’luk derecesiyle birinciliğe uzanırken Waqqad 3,5 boy geride ikinci oldu. Freescape ile El Chapo 3. ve 4.’lükte kaldılar.

3.KOŞU:

1900 metrelik G3 UAE Oaks’ta, önceki koşularında olduğu gibi tempo yarışı yapan Rayya (Tiz Wonderful - Spread), ilk 1000 metrede Godolphin Ekürisinin tehdidi ile karşılaşmadı ve 1900  metrelik koşuyu 1.59.66 yaparak kolayca tamamladı. Adeta rakibinin istediği gibi koşan Expressiy 2.’likte kalırken, ekürisi favori Winter Lightning varlık gösteremedi ve 3. oldu. Kazanan Rayya’ya bu yarışında da Patrick Dobbs bindi.

4.KOŞU:

Çim pistteki 1400 metrelik handikap koşuyu Christophe Soumillon’un bindiği, bir başka Godolphin Ekürisi safkanı Top Score (Hard Spun - Windsor County) kazandı. Yaklaşık 1 boy geride The Grape Escape 2. Kaldı. Oh This Is Us 3., Khafoo Shememi 4. oldular. Top Score’un koşuyu bitiriş derecesi 1.23.85 oldu.

5.KOŞU:

Günün en uzun mesafeli mücadelesi olan G3 Nad Al Sheba Trophy’de klas safkanlar Rare Rhythm (Dubawi - Demisemiquaver) ile Vazirabad arasındaki mücadeleyi daha hazır görünen Rare Rhythm oldu. Sheikhzayedroad da üçüncülüğü yarım boy farkla Natural Scenery’den kurtardı. 2810 metrelik koşuyu William Buick’in bindiği Rare Rhythm 2.54.88 ile tamamladı.

6.KOŞU:

Richard Mullen’ın bindiği Saltarin Dubai (E Dubai - Saltarina Fitz) kum pistteki 2000 metrelik koşuyu çıktığı gibi 2.04.14 yaparak beş boy farla kazandı. Koşunun 2.’si favori gösterilen Don'T Give Up oldu. Tabelanın son iki sırasını Etijaah ile Alabaster paylaştılar. Böylece Richard Mullen günün iki koşu kazanan tek jokeyi oldu. Galles ve Our Last Summer start almadılar.

7.KOŞU:

Bu yarış gününün de kapanışı da, alışıldığı gibi Godolphin Ekürisinden geldi ve James Doyle’nin bindiği Kidmenever (Baltic King - Pepys Tillergirl) kazandı. Baroot’un 2. kaldığı koşuda Banksea 3.’lüğü, Newlands de 4.’lüğü kurtardı. Çim pistteki 2000 metrelik koşu 2.03.19 ile sonuçlandı. 

 

 

@ Kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz

 

Son DüzenlenmeCuma, 02 Mart 2018 09:09

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık